A to i při vědomí, že šlo o třetí extraligovou prohru ostravského celku v řadě, byť stejně jako v Třinci či s Plzní opět proti přednímu celku tabulky. „Kromě toho, že jsme prohráli, to byl ale skvělý den. Přijela mi popřát Sparta s tímhle mančaftem, co má. Co více si přát?“ usmál se Petr. „Je to poprvé, kdy jsme na narozky nevyhráli, ale věděli jsme, že to bude těžké. Dost mě štvala ta neděle s Plzní, i proto jsem rád, že to teď bylo lepší. Dneska šli kluci na krev, nemůžu jim nic vyčíst,“ uvedl.

Ostravané si opět nechali soupeře v prvních dvou třetinách utéct na rozdíl dvou branek. Ačkoli Trška šťastně snížil, vzápětí opět inkasovali v oslabení. „Potřebovali jsme dát gól, ale první branka dala Spartě velkou energii. Myslím si, že postupně jsme se dostali do hry, měli jsme přečíslení a tutové šance, ale neproměnili jsme je. Paradoxně zase nejlepší byla třetí třetina, šťastný gól, ale příležitostí tam už předtím bylo mnohem víc a mohli jsme se trefit. Bohužel jsme týmu jako je Sparta dali další a další přesilovky a třetí gól je uklidnil. Pak jsme šli už v oslabení na riziko a ani při power-play se nám s tím nepodařilo nic provést,“ zhodnotil duel Petr.

Do sestavy nemohl zařadit zdravotně indisponovaného brankáře Miroslava Svobodu a obránce Davida Kvasničku, u nichž se teprve rozhodne, kdy budou moci zase nastoupit. Štvalo jej však především množství nabídnutých početních výhod soupeři. Kromě toho pak rozhodla kvalita jednotlivců.

Utkání 22. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha, 27. listopadu 2019 v Třinci. Na snímku (zleva) Jan Košťálek a brankář Vítkovic Daniel Dolejš.

„Taktika byla dobrá, ale pak provedení závisí na individuální dovednosti hráče. Všichni bojovali, chtěli tam nechat duši, a proti žádnému hráči nemůžu říct půl slova, že by něco vypustil. S tím jsem měl problém v neděli. Sparta je ale obrovská kvalita a v malých věcech, které pak dělají velký celek, nás přehrávala. Byli kompaktní a silní na obou koncích kluziště,“ připustil Petr.

Poukázal také na mladý kádr Vítkovic, přičemž řada hráčů se poprvé v kariéře vyrovnává s klíčovou rolí na ledě. „Vnímají to, pak s nimi porážky zamávají. Samozřejmě nikoho nenechává klidným prohrát, chceme se proti takovým soupeřům vytáhnout, ale k úspěchu v těchto zápasech musí být výkon na hranici možností každého jedince. Dnes jsme určitě lepší nebyli, ale musím ocenit přístup hráčů a věřím, že se z toho poučíme a body už příště získáme,“ pokračoval.

„Ano, máme tři porážky, ale s týmy shora tabulky. Musíme se držet na pozitivní vlně a na příčkách, které nám zaručují splnění cílů, o kterých jsem mluvil před sezonou,“ dodal Jakub Petr.

Motivace pro čtvrteční duel s Mladou Boleslaví jeho svěřencům nechybí. „Hráči dostali do kabiny snídani a na příští týden mají slíbený oběd. Dělají to pro body, ale i ten oběd by si rádi dali,“ pousmál se Petr. „Kolektiv je každopádně parádní, ale někdy trenérské ego musí dolů, byť Spartu jsem vždy porážel rád. Ale tentokrát jsme hráli s kvalitním a lepším soupeřem,“ uznal na závěr Jakub Petr.