Strojosvit měl ze začátku problém se dostat do tempa, Krnovští toho totiž v posledních týdnech moc neodtrénovali. „Hráli jsme navíc jenom jeden přátelák, který jsme ani neodehráli kompletní. Bylo to znát,“ řekl krnovský stratég Pavel Hulva.

První třetina Krnovským příliš nevyšla, „povedla“ se jim navíc kuriozita v podobě dvou inkasovaných branek během pouhých šesti vteřin. „Vstup do zápasu jsme neměli dobrý, myslím si, že se na nás projevila taková nerozehranost. První branku jsme dostali v oslabení pět na tři, druhý gól se mi těžko hodnotí, protože hned po buly náš hráč upadl a jejich borec jel sám. Rozhodně jej z toho ale neviním, to se může stát každému,“ prohlásil kouč HK Krnov Pavel Hulva.

| Video: Youtube

Ve druhé dvacetiminutovce dvěma góly Weisse srovnal Krnov krok. „Začaly nám trošku jezdit nohy, zaslouženě jsme vyrovnali. Byli jsme lepší než domácí, kteří bourají a nahazují puky do pásma,“ uvedl Hulva. Jenže ve 32. minutě domácím vrátil vedení Vyvíjal. „Byl to takový nešťastný gól, ale naštěstí s námi nezamával,“ řekl krnovský lodivod.

V poslední periodě se Krnovu povedlo duel otočit. Ve 46. minutě vyrovnával Mosler, o dvě minuty později poslal žluto -modré do vedení Kryštof Beneš.

„S Rožnovem jsou ty zápasy vždycky stejné, hrají na hranici pravidel a rozhodčí jim to pouští. Jsem rád, že se nám podařilo duel dotáhnout do vítězného konce, protože dvě třetiny jsme byli lepší,“ zakončil Hulva.

ROŽNOV – KRNOV 3:4 (2:0, 1:2, 0:2).
Branky: 18. Holý (Kroupa, Kunčický), 18. Cvečka, 32. Vyvíjal – 24. Weiss (Mosler, Polok), 28. Weiss (Polok), 46. Mosler, 48. Beneš.

Krnov: Mužík – Tichý, Mosler, Vysloužil, Kysela, Ševčík, Hon – Kubík, Kostovský, Beneš, Polok, Havlíček, Hudečka, Michálek, Závodník, Vlašánek, Weiss. Trenér: Pavel Hulva.

TOMÁŠ CHALUPA