Opavský rodák a vítkovický odchovanec se trefil také v nedělním utkání 37. kola extraligy na ledě Olomouce. Ostravané nakonec vybojovali bod při porážce 2:3 po samostatných nájezdech. „Bod je pro nás málo, chtěli jsme tři," řekl Kucsera.

Na Hané to dobře zná, v letech 2011 až 2013 tam odehrál v rámci hostování celkem 87 zápasů, v nichž zaznamenal 41 bodů (18+23). „Když jste tady za domácí tým, tak je to super. Naopak když jako soupeř, je to nepříjemné," přiznal.

Střelecky se mu však v Olomouci jako hráči Vítkovic daří. V letošní sezoně proti ní nastoupil, včetně přípravného duelu, čtyřikrát a třikrát se radoval z gólu. A mohlo to být i lepší, jenže v sobotu ani jeden ze dvou nájezdů neproměnil.

„Neřekl bych, že mě u toho prvního gólman Konrád vychytal. Už vlastně nebyl v bráně, jenže mi to přeskočilo hokejku. To byla škoda. Podruhé jsem tam zase nenašel místečko. Možná jsem to měl raději zkusit mezi nohy," přemítal.

Vítkovice sice získaly bod, přesto opět spadly na 11. místo. „Pořád se pohybujeme okolo desítky. Jednou v ní jsme, pak zase ne. Je to náročné. Doufám, že to nakonec dopadne dobře a do play-off postoupíme," uzavřel Lukáš Kucsera.