Zmínil jste speciální vlak. Neměli jste obavu, že bude mít Kometa v Ostravar Aréně domácí prostředí?

Ostrava se nedá. Byla to výborná atmosféra až do konce, oba kotle povzbuzovaly, bylo to výborné.

Vítěznou brankou byla ta od Jana Výtiska, svátečního střelce, ke které jste pomohl stíněním gólmanu Vejmelkovi.

close Utkání 35. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary, 13. ledna 2019 v Ostravě. Na snímku (vlevo) Rostislav Olesz. info Zdroj: Deník / Pavel Netolička zoom_in Já jej vidím na tréninku, jak střílí, tak mě to nepřekvapilo. (úsměv) Myslím, že to i lehce někdo tečoval, ale od beka je to ideální střela. Hráč mu přejede a gólman to má ztížené. I když není to vždy. Bylo to po tlaku, neprošla každá střela. Hodně jich zablokovali, nebo šlo vedle.

Co jste říkal na trefu bývalého spoluhráče Ivana Baranky?

Hned jsem mu říkal: Vidíš, dali jsme pět gólů a skončilo to 4:1. Někdy to tak prostě je. Většinou hráči co jsou vyměnění, se trefují proti svému týmu.

Vstřelil jste čtvrtý gól a to trochu kuriózně, když jste tečoval vyhození Jakuba Lva a to doklouzalo až do branky Komety. Můžete popsat, co se stalo?

Já věřil Kubovi, že to přes celé přeletí, ale když jsem viděl, jak to u modré padá, tak jsem si říkal, ať to nechytí jejich beci. Lehce jsem to nazdvihl a spadlo to tam. Kuriózní, ale pěkné, počítá se.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno

Fotogalerie: HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno

Co nakonec rozhodlo ve váš prospěch?

Že jsme ubránili jejich přesilovku. V nich jsou neskuteční. To jsme viděli před zápasem a v zápase to potvrdili. I když jsme se strašně soustředili, měli tam střely, nespadlo jim to tam. To rozhodlo.

Cítíte úlevu, že jste po osmi porážkách Kometu konečně porazili?

Takhle bych to nebral. Kučisovi (Lukáši Kucserovi) se narodila dcera, jde to za ním. Porazili jsme Kometu a vítězství jsme věnovali jí. Byl to speciální den a večer.

Navíc nechyběly ani zásnuby…

Kdo? Jo v ochozech. A co řekla? Neřekla nic, že? Tak uvidíme.