Je to jako přes kopírák. Slovenský tým na šampionátu má velmi slabé první dvě třetiny. Naopak v závěrečné periodě soupeře nešetří. Poznali to Dánové, Bělorusové a včera také Slovinci.

„Zápasy mohou probíhat také opačně. Můžete vyhrávat 3:0 a nakonec prohrát. Všichni hrajeme na maximum, ale ne vždy nám to tam padne. Je dobré, že vydržíme psychicky i fyzicky až do konce a v závěru jsme silní," řekl gólman Ján Laco, díky němuž Slováci žili.

V zápase měl celkem 22 zákroků, mnohé z nich těžké. Propadla mu jen Kranjce, kterou tečoval mimo Lachův dosah Urbas.
„Ve druhé třetině nás potom přehrávali. Trochu jsme to otevřeli, měli jsme dobrý pohyb, ale dělali jsme chyby a ztráceli mnoho puků. Z toho pak byly brejky," vysvětlil Laco.

Odveta za Soči tak Slovensku vyšla. „To jsem ani neměl v hlavě. Jsme rádi, že tyto body máme. Velmi nám to pomůže. Teď si musíme rychle oddychnout a připravit se kvalitně na další duel s Norskem. Uděláme vše pro to, abychom to opět zvládli," slíbil brankář.

A jak si vysvětluje sílu ve třetích třetinách? Je jedno, kdy góly padnou. Hraje se šedesát minut a po této době se také hodnotí. Taková vítězství ukazují sílu mužstva. Jednoznačně! Soustředění na zápas možná nebylo stoprocentní, ale dostali jsme se do toho," byl rád slovenský hrdina.