A aby těch podob nebylo málo, i v roce 2019 se stejně jako ve středu dvakrát prosadil v početní výhodě.„Vyhráli jsme, a to je pro nás nejdůležitější. Potřebujeme sbírat body a vyhrávat, hlavně na domácím ledě,“ řekl bezprostředně po utkání rodák z Kolína.

Z tří gólových zápasů měl radost. „Hattrick je super, ale my jsme ještě neskončili. Máme před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu,“ podotkl Dominik Lakatoš.Letošní sezonu začal ve finské Saipě. V zemi tisíce jezer stihl odehrát patnáct zápasů s bilancí jednoho gólu a šesti nahrávek. Ostravské klima mu ale sedí ještě více, o čemž svědčí i jeho šest bodů ze čtyř utkání.

Utkání dohrávky 6. kola extraligy Vítkovice Ridera - Olomouc 24. listopadu v Ostravě (2. třetina).
Krejčí? Ve Vítkovicích řádil Lakatoš, dal hattrick za třetinu

Na hattrick se přitom bývalý hokejista Liberce před zápasem vůbec necítil. „Po pravdě, když jsem šel na rozbruslení, tak jsem se moc necítil. Ani v první třetině. V tom je hokej někdy krásný, že třikrát plácnete do puku a dáte tři góly. Musíte si věřit, věřit tomu, co trénujete, věřit spoluhráčům,“ pokračoval v povídání Dominik Lakatoš.

„Že jsem dal tři góly, je super, ale je to zásluha všech borců, kteří byli na ledě,“ pronesl skromně hokejista, jenž ve čtyřech případech v minulosti oblékl přes hlavu i reprezentační dres.

Druhý hattrick ve své extraligové kariéře věnoval rodině, přesněji manželce a synovi. „Tyhle tři góly patří mé rodině. Dlouho jsem s ní nebyl. Po měsíci jsme zase byli spolu. Takže jsem se před zápasem ani tolik nevyspal, ale bylo mi to úplně jedno. Říkal jsem si, že musím hrát, protože tady bude malý. Sice z toho ještě nemá rozum, ale pro svůj pocit jsem rád, že jsem mohl dát gól. Dokonce tři,“ usmíval se Lakatoš.

„Malý byl poprvé na hokeji, ani celý zápas neviděl, proto jsem musel hattrick stihnout za dvě třetiny,“ zvedla prst opora Vítkovic.Vedle Lakatoše pookřál i Roberts Bukarts, který zapsal tři body, a to za gól a dvě nahrávky. „Každý útočník potřebuje dávat góly. Věděl jsem, že Buky dlouho nedal branku, ale byl jsem si jistý, že je dávat bude. Že se někomu nedaří gólově, ještě neznamená, že to bude trápení celou sezonu. Potvrdilo se, že je perfektní střelec,“ uzavřel Dominik Lakatoš.