Měli to výborně rozehrané, nakonec odjížděli z ledu i kvůli chybě sudího s prázdnou. Hokejisté Vítkovic prohráli ve včerejším utkání 7. kola extraligy s Libercem 2:3, přestože ještě po dvou třetinách o dvě branky vedli. Jejich série výher se tak zastavila na čísle 4. Severočechům zajistil tři body v čase 57:31 Bartek, který tak dokonal v přesilovce velký obrat.

„Byli jsme rádi za vedení 2:0, protože naše hra tomu až tak úplně neodpovídala. V pátek jsme nehráli, měli jsme delší pauzu, na což nejsme zvyklí a trochu nám to ublížilo. V kabině byla možná až příliš velká pohoda. Bohužel ve třetí třetině jsme hráli místy až příliš laxně, oni srovnali a to jim evidentně zvedlo sebevědomí," řekl vítkovický útočník Erik Němec.

Právě dvacetiletý centr třetí formace byl v 52. minutě za stavu 2:2 u zlomového momentu zápasu, který domácí po předchozích dvou inkasovaných gólech ještě více utlumil. Co se stalo? Liberecký gólman Schwarz betonem zneškodnil velkou šanci Vandase, puk se odrazil k Němcovi, který ho pohodlně dorazil do odkryté branky. Domácí radost však trvala jen chviličku.

Rozhodčí Roman Mrkva s rozpaženýma rukama nařídil vhazování v obranném pásmu Liberce s tím, že už předtím hru přerušil. Vítkovičtí hráči i fanoušci jen nechápavě kroutili hlavami. „Co to jako bylo?" Ptali se. „Nechápu to. Tohle přece nemůže písknout. Puk nezmizel ani na vteřinu z dohledu, pod kontrolou ho navíc jejich gólman očividně neměl," zlobil se Němec.

Velkou hrubku frýdecko-místeckého sudího, který si odbývá extraligovou premiéru, uznal sportovně i soupeř. „Rozhodčí pískl předtím, než padl gól. Co tomu předcházelo? Vyrazil jsem puk lapačkou a on si asi myslel, že ho mám v ní. Zažil jsem spoustu gólů, které neměly platit, a rozhodčí je uznal. Teď to bylo naopak, a mně se to tak vrátilo," usmíval se liberecký gólman Marek Schwarz.

To autor neuznané trefy jen těžko hledal slova. „Hlavně bylo super, že vlastně i sám rozhodčí chybu uznal. Hned za mnou totiž jel a řekl jen: Promiň. Tak jsem mu za to taky hezky poděkoval. Je to škoda, protože do konce chybělo nějakých osm minut a my bychom byli zase o gól vepředu. Ale neprohrál nám to vyloženě jen tento moment, měli jsme hrát celkově lépe," věděl Němec.

I tak mohly Vítkovice v závěru rozhodnout. Štěstí se ale nakonec přiklonilo k Liberci, kterému zajistil tři body 149 vteřin před koncem Bartek, když v přesilovce tečoval nahození Vampoly. Severočeši tak rychle zapomínali na smůlu z úvodních dvou třetin, během kterých hned třikrát nastřelili tyč. „Nakonec se k nám štěstí otočilo čelem. Vítkovice jsme totiž nepřehrávali," uznal liberecký asistent Milan Černý.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel – Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 15. Stehlík (Šenkeřík, Šedivý), 39. Huna (Zíb, Roman) – 41. Vampola (Bartek), 47. Vitásek (P. Jelínek), 58. Bartek (Vampola). Rozhodčí: R. Čech, Mrkva – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 5099.

Sestavy:

Vítkovice: Šindelář – Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel – Šedivý, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – J. Káňa I, E. Němec, Strapáč – Vandas, Kolouch, Zdráhal. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec: Schwarz – Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolman, Vitásek, Voráček, Kajínek – Bartek, Vampola, Kica – Bakoš, Filippi, Bulíř – Valský, Bulík, P. Jelínek – Jass, A. Dlouhý. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.