„Všichni máme velkou radost z postupu, byť se nevyhrálo. Hráli jsme dobrý hokej. Ze začátku jsme hráli, co jsme chtěli. Samozřejmě měli šance, ale to my také. Skóre mohlo být úplně jiné. Trošku mě mrzí akorát konec druhé třetiny, kdy jsme to začali trošku zahazovat a byla z toho holomajzna. Myslím, že celkově jsme ale odehráli dobrý zápas,“ dodal po zápase Matěj Machovský, brankář HCV Ridera.

Jak to viděl Jiří Veber?

„Vážíme si toho, že jsme postoupili do dalšího kola. Zápas ukázal pozitiva i negativa, dobré i špatné věci. Měli bychom je využít do dalšího zápasu,“ řekl vítkovický asistent Jiří Veber.

„Tým se soustředil na tento konkrétní zápas. V první třetině tam byly zbytečné ztráty, báli jsme se hrát, ale využili jsme přesilovku. Ve druhé třetině tam bylo hodně oslabení. Bylo to rozkouskované. Nemohli jsme využít všechny hráče,“ dodal Veber.

Ve čtvrtfinále se Švýcary

V dalším kole play off Champions Hockey League, v prosincovém čtvrtfinále, ostravský tým čeká jeho švýcarský soupeř ze základní skupiny -  SC Rapperswil-Jona Lakers.

2. zápas osmifinále Ligy mistrů (úterý 21. 11. 2023):

Vítkovice – Pelicans Lahti 1:1 (1:0, 0:0, 0:1)Branky a nahrávky: 20. Lakatoš (Kalus, Krieger) – 45. Schnarr (Král, Roine).
HC Vítkovice Ridera: Machovský – Auvitu, Jeřábek, Mikuš, Prčík, Kovář, Grman, Zeleňák, Raskob – Zdráhal, Krieger, Mueller – Bukarts, Chlán, Lakatoš – Kalus, Dej, Kotala – Fridrich, Barinka, Peterek. Trenér: Trnka. 
První zápas: 3:0 kontumačně, postupují Vítkovice. Diváci: 4007.

Postupuje i pardubické Dynamo, Třinec končí

Je to doma. Řekl si nejeden pardubický fanoušek. Dynamo si z Finska přivezlo dvoubrankový náskok, který potřebovalo na domácím ledě uhlídat. To se svěřencům trenéra Varadi podařilo. Východočeši sehráli v enteria areně vyrovnanou bitvu s Ilves Tampere a po výsledku 2:2 postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů. 

Třinec se s evropskou soutěží loučí. Na ledě švédského týmu Skelleftea AIK prohrál vysoko 2:5.