Šestnáct míst, jedenáct celků má jistotu, o zbylých pět místenek v osmifinále zabojuje osm mužstev. Mezi nimi Vítkovice, a také rivalové – třinečtí Oceláři. Obecně je situace zamotaná, ale to základní Ostravané vědí. Svůj osud mají plně ve vlastní moci.

Pokud vyhrají, za dva, či za tři body, postupují bez ohledu na další výsledky. Když padnou, budou se muset ohlížet okolo sebe. Teoreticky nemusí Ridera bodovat vůbec, stejně ale může jít dál.

Patrik Zdráhal se vrátil do mateřských Vítkovic.
K návratu do Vítkovic ho přesvědčil majitel. Zdráhal: Chci hrát. Co Švédsko?

Vítkovice už zkušenosti se soupeřem ze země západních sousedů mají. „Už jsme hráli s německým mistrem, s Mnichovem, takže víme zhruba, co můžeme čekat. V Ingolstadtu je kanadský trenér, takže to bude kanadský styl hokeje, velice kvalitní, hlavně v domácím prostředí budou silní. Už na svém ledě dokázali porazit favorita Färjestad, takže čekáme hodně těžký zápas,“ řekl trenér Miloš Holaň.

Český celek bude spoléhat i na to, že zažehnal výsledkovou i herní krizi. V extralize dvakrát po sobě bodoval naplno, před šesti dny uspěl v prodloužení i v Lize mistrů.

Hokejisté Vítkovic v 11. kole extraligy porazily v Brně Kometu 5:3. Fotogalerie je z pátečního domácího utkání s Libercem (5:2).
Vítkovice překonaly herní krizi, po Liberci zhasly i v Brně Kometu

„Je před námi poslední zápas základní části a všichni víme, že je v sázce postup do play off. Bylo by skvělé, kdyby se nám to podařilo a budeme se o to snažit. V minulém utkání se nám doma dařilo, bodovali jsme. Co je důležité, dařilo se nám i v extralize, máme za sebou tři výhry, takže věřím, že i hlavy můžeme mít pozitivně nastavené,“ dodal Holaň.