Před pěti lety to neklaplo, jak dopadne obnovený projekt hokejové Ligy mistrů nyní? To se teprve uvidí. Jedno už je ale jisté, a to složení základních skupin. Los proběhl ve středu v dějišti mistrovství světa v běloruském Minsku.

Vítkovice se mohou těšit na souboje s německým Ingolstadtem, finskou Saipou a švýcarským Zugem. „Bude to pro nás velká prověrka před ligou, protože jsou to všechno velmi silné mančafty," uvedl bezprostředně po losu generální manažer Vítkovic Petr Husička.
Ten doufá, že se bude mužstvu dařit.

„Je to soutěž, takže proč nezkusit postoupit dál? Navíc je velká šance, že bude Liga mistrů pokračovat déle a neskončí tak jako jiné evropské soutěže, kterých jsem zažil za poslední roky hned několik," doplnil Husička.
Třinečtí narazí na finský tým Tappara Tampere, švýcarský Bern a norský Stavanger.

„Přál jsem si někoho z finské nebo švédské ligy, což se splnilo. Bern je taky silný, celkově máme zajímavé a kvalitní soupeře," řekl na klubovém webu trenér Třince Jiří Kalous.

„Jak je na tom Stavanger, v tuhle chvíli nevím, ale na mezinárodní scéně hrají už i Norové velmi slušně. Čím náročnější zápasy, tím lépe pro nás. Tahle konfrontace nám jen prospěje. Navíc každý hraje jinak, čeká nás solidní mix stylů," dodal Kalous.

Český hokej budou reprezentovat ještě mistrovský Zlín, Sparta, Pardubice a Liberec. Zápasy v celkem jedenácti základních skupinách po čtyřech se odehrají od srpna do října a týmy se v nich utkají systémem doma venku, a to každý s každým.

Do osmifinále tedy mezi nejlepší šestnáctku si zajistí postup vítězové a pět nejlepších celků z druhých míst. Hrát se bude stejně jako v play-off. Nadstavbová část začne v listopadu. Nový evropský šampion bude korunován v únoru 2015.

První pokus o pořádání Ligy mistrů se uskutečnil v sezoně 2008/2009. Z ekonomických důvodů ale zůstalo u jediného ročníku.

Nabízí se tedy otázka: Bude mít i tentokrát obnovený projekt jepičí život, nebo se chytí a restart přinese úspěch?