Jaká je postupová matematika? Jednoduchá. Počítá se skóre obou zápasů. Kdo dá více gólů, ten postupuje. Vítkovicím tak stačí prohrát i o dvě branky. „Máme náskok, ale zůstáváme na zemi. Víme, že i s ohledem na pravidla o přesilovkách a oslabeních tříbrankový náskok nemusí znamenat vůbec nic,“ řekl Roman Šimíček, sportovní ředitel HC Vítkovice Ridera.

„Jsme připravení doma před našimi fanoušky bojovat a porvat se o vítězství, ale zároveň víme, že to nebude jednoduché. Vnímáme to tak, že v Ostravě se začíná od stavu 0:0,“ zdůraznil Roman Šimíček, který je zároveň asistentem trenéra Pavla Trnky.

Hokejisté Vítkovic po bitvě padli na ledě Olomouce 2:3 v prodloužení.
VIDEO: Vítkovice smazaly ztrátu, z Hané vezou bod. Jak se na tribunách fandilo?

S ledovou plochou by v Ostravě žádný problém být neměl. „S lidmi z naší haly jsme v dennodenním kontaktu a i po utkání v Lahti jsme rychle komunikovali všechny náležitosti tak, aby k podobnému problému u nás nedošlo. Věříme, že zápas v Ostravě bude sehrán na kvalitním ledě a bude to opravdu atraktivní utkání odpovídající významu play-off hokejové Ligy mistrů,“ uzavřel Roman Šimíček.

Play-off hokejové Ligy mistrů se do Ostravy vrátilo po dlouhých sedmi letech. V HCV Ridera všichni věří v postup do čtvrtfinále, tedy mezi nejlepší osmičku klubů v Evropě.