Už ve 24. sekundě pronikl litvínovskou obranou Klimek, a ač tísněn a faulován, dokázal překonat Francouze. Litvínov ale nezůstal nic dlužen.

Kontroval Hüblovou ranou do tyčky, ale už na začátku čtvrté minuty se k odraženému puku dostal Ručinský a bekhendem vyrovnal.

Netrvalo dlouho a Severočeši šli do vedení. Hanzl se v osmé minutě za brankou lehce zbavil Romana a zpoza branky zasunul puk za překvapeného Málka.

Domácí soupeře sice neválcovali, ale na nedostatek možností si nemohli naříkat. Walker předložil puk do ideální pozice Szturcovi před ležícího Francouze, který ovšem ještě stihl zakročit pravým betonem. Vítkovice pak promarnily minutovou přesilovku pět na tři, a když už Klimek gólmana prostřelil, zachránila hosty tyčka.

Vítkovické udržela v tlaku pětiminutová přesilovka při vyloučení Guly, který kopnul Walkera, a třebaže v ní čtyři minuty bojovali spíše sami se sebou, po první vydařené akci doklepl Burgerovu střelu do sítě Ujčík.

Početní výhody dnes byly ale pro Ostravany spíše za trest, záhy totiž znovu prohospodařili hru v pěti proti třem.

Zápas se lámal v polovině řádné hrací doby. Roman po obléhání litvínovského brankoviště opět strhl vedení na domácí stranu a Ujčíka v šanci na čtvrtý gól takřka vzápětí vychytal Francouz.

Prakticky z protiútoku ukázal záda vítkovickým bekům Lukeš a chladnokrevně vyrovnal. Třiadvacet vteřin před koncem druhé části udělil Vítkovicím lekci z využívání dvojnásobných přesilovek Hübl, který po Lukešově pasu nedal švihem z mezikruží Málkovi žádnou šanci.

Jen domácí snaha na Litvínov nestačila, navíc ve 48. minutě Trávníček pohotovou tečí pojistil vítězství Vervy. Domácí se v závěru už zmohli jen na Svačinův gól do posunuté branky, hosté si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů venku nenechali vzít. Během této série prohráli jen v Kladně.

Hlasy trenérů po utkání:

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Důležité chvíle byly poté, co jsme otočili stav na 3:2. Měli jsme hru ve své moci, byli aktivní, mohli a měli jsme zvýšit na 4:2. Rozhodně jsme neměli dopustit, aby soupeř vyrovnal a pak ještě otočil. Rozhodla efektivita, ta dnes byla na straně hostů. Svou pozici vnímám tak, že v sobotu ráno máme trénink a v neděli odjíždíme na zápas do Plzně."

Vladimír Jeřábek (Litvínov): „Zápas se nevyvíjel jednoduše. Dostali jsme gól hned v první minutě, přitom jsme hráče nabádali, aby se soustředili po dlouhé cestě na začátek utkání. První důležitý moment byl, že jsme otočili stav na 2:1. Pak jsme dostali gól v pětiminutovém oslabení, když už jsem si myslel, že to ubráníme. Důležité ale bylo, že jsme zase brzy vyrovnali a před koncem druhé třetiny dali gól na 4:3. Ve třetí části jsme si to zkušeně dobrou obranou středního pásma pohlídali."

Vítkovice - Litvínov 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Klimek (Burger), 24. Ujčík (Burger, Klimek), 30. Roman (Svačina, Huna) - 4. Ručinský (Holub, Kubinčák), 8. Hanzl (Martynek), 31. Lukeš (Majdan, V. Hübl), 40. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 48. Trávníček (Stříteský, Hanzl). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gula (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4142.

Vítkovice: Málek - Malík, Ondrušek, Voráček, Barinka, Sloboda, Rehák - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Walker, Strapáč, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.