Vítkovický útočník Lukáš Kucsera nachytal brankáře Konráda ranou zpoza obránce a dvěma body se podílel na důležitém vítězství 4:1. To udržuje Ostravany ve hře o předkolo play-off. „Až na první třetinu jsme podali dobrý výkon a vyhráli zaslouženě, což je paráda," řekl Kucsera.

Blíží se konec základní části. Dvě kola před jejím koncem ztrácíte na předkolo play-off dva body. Jak to vy osobně prožíváte?

Každý vám normálně řekne, že se nedívá nahoru ani dolů. Já se ale přiznávám, že teď, když sezona vrcholí, sleduju jak týmy okolo, tak tabulku. Na druhé straně my už s těmi ostatními výsledky nic neuděláme, takže hlavně se musíme dívat na sebe a podávat co nejlepší výkony.

Do jaké míry může Vítkovicím prospět zkušenost, že hrají potřetí v řadě o předkolo, a v předešlých dvou případech se do něj dostaly?

Ano, poslední ročníky jsme předkolo hráli, ale spíše si myslím, že to může být výhoda, až když už se do něj dostanete. Jste v tempu oproti těm z první šestky, kteří měli pauzu. Pak mohou být soupeři, hlavně na úvod série, překvapení. My jsme ale momentálně mimo desítku.

Váš gól na 2:0 z úvodu druhé třetiny se ukázal jako vítězný. Brankář Hanáků Konrád po utkání přiznal, že při ní chyboval. Jak jste viděl tu trefu vy?

Najížděl jsem přes modrou na beka, který mi trošku ustoupil, tak jsem to pustil kolem jeho nohou. Taky jsem viděl, že jejich brankář trochu odjel do strany, na lapačce mu zbylo hodně místa. Podle mého tu střelu neviděl.

Jak často za sezonu hráč z takové pozice skóruje?

Je to už docela blízko, jde o střeleckou pozici, kdy gólman třeba přes obránce nevidí. Takže když se šikovně vystřelí, branky z toho občas padají. Může to tam krásně zaplout. Já mířil na lapačku, a super to tam prošlo.