Po úvodním oťukávání první větší příležitost skončila gólem. A radovala se zaplněná Ostravar Aréna. Útočník David Květoň zavezl puk až k Vejmelkovi, který jej srazil pouze k obránci De la Rosemu a ten neměl problém otevřít skóre.

Kometa pak zatopila domácímu Bartošákovi v přesilové hře, ale překonat jej nedokázala. O poznání větší možnost na navýšení náskoku měly v polovině první části Vítkovice. Dvouminutovou početní výhodu pět na tři při vyloučení Muellera a Němce ale Ostravané trestuhodně nezužitkovali.

A trest přišel. Ve 12. minutě chyboval Roman na modré čáře a unikající Mallet nadvakrát prostřelil Bartošáka. Vzápětí navíc mohl vedení strhnout na stranu Komety Horký, který se ve slibné příležitosti objevil i o chvíli později.

Druhou třetinu začala mnohem lépe Kometa. Na první tutovku Hrušky sice odpověděl solidní možností Schleiss, pak ale Brno přikovalo po třech vyloučeních Vítkovice v jejich obranném pásmu. Ostravská defenziva potvrdila, že v oslabení patří k nejlepším v lize, když odolala o 54 vteřin dlouhému tři na pět.

Co se ale mistrovi nepovedlo v početní výhodě, vyšlo v početní nevýhodě. Köhler využil zaváhání Lva v rozehrávce a poslal Kometu do vedení.

Zakřiknutí Ostravané pak mohli být rádi, že neinkasovali hned i potřetí, z letargie je probrala až krásná akce Zdráhala z 34. minuty a srovnání na 2:2. Po ní měli několik šancí právě svěřenci Jakuba Petra, Šidlík však v dobré pozici netrefil, Kucsera mířil jen do tyče, což potvrdil i videorozhodčí, a Lva vychytal Vejmelka.

A jak dobře zakončily Vítkovice druhou třetinu, začaly i tu třetí, když ve 45. minutě vyjel na zteč hostující branky Tybor a krásnou střelou nedal Vejmelkovi šanci.

Kometa se pak pokusila o vyrovnání, měla několik slibných šancí, v největší ale Mueller sám proti Bartošákovi neuspěl. Podařilo se až pět minut před koncem, když se trefil Čermák a poslal zápas do prodloužení. V něm se po šancích na obou stranách nerozhodlo, v samostatných nájezdech pak byli úspěšnější hosté.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (Vítkovice): „Hráli jsme s týmem, který poslední dvě sezony v soutěži dominuje. Víme, že soupeř dokáže každou minimálně nabídnutou šanci využít a že se musíme vyvarovat chyb, ale opakovalo se čtvrtfinále. Nabídli jsme soupeři branky po individuálních chybách. Po tom vývoji byla remíza po šedesáti minutách zasloužená. Prodloužení přineslo velké šance na obou stranách a spoustu adrenalinu, v nájezdech byla Kometa šikovnější. Myslím, že mančaft podal velmi solidní výkon, poděkovali jsme mu. Ale přiznávám, že nás dál čeká spousta práce. Že jsme s Brnem prohráli posedmé za sebou, to je asi shoda okolností.“

Kamil Pokorný (Brno): „Myslím, že to bylo zajímavé utkání. Jak co se týče hry, tak i skóre. První třetina byla z naší strany velice slušná, důležité bylo, že jsme tam ubránili dvouminutové oslabení tři na pět. Ve druhé části se roztrhl pytel s vyloučeními a pro hráče, kteří nehrají speciální herní situace a nebyli v tempu, to bylo složité. Šli jsme do vedení, ale domácí srovnali. Pak podobným gólem otočili, ale jsme rádi za to, že jsme srovnali. Jsme rádi za dva body, v nájezdech naši střelci dominovali. Jen nás mrzí strašně moc vyloučených. Sice jsme sehráli oslabení excelentně, ale sebrala nám čas, abychom mohli soupeře přehrát při hře pět na pět.“

Vítkovice Ridera – Kometa Brno 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Muž zápasu: Köhler

Branky a nahrávky: 5. De la Rose (Květoň, Tybor), 34. Zdráhal, 45. Tybor (Roman) – 12. Mallet (Plášek ml.), 30. Köhler, 55. Čermák (Malec), rozhodující nájezd Mueller. Rozhodčí: Hradil, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši (Brno) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7303.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, De la Rose – Szturc, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Baláž, Toman – Pytlík. Trenéři: Petr a Trnka.

Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, J. Hruška, Mallet – Kašpar, R. Zohorna, Horký – Dočekal, Čermák, Köhler. Trenéři: Zábranský, Horáček, Pokorný a Oslizlo.