Šestadvacetiletý útočník Jakub Lev se fanouškům poprvé představil v pátečním derby v Třinci. Ve formaci po boku Rostislava Olesze a Patrika Zdráhala neskóroval, ani nebodoval.

„První zápas, je srpen, takže prostor pro zlepšení ještě je. Všichni můžeme být lepší, včetně našeho koučinku. Jsem rád, že se nám daří věci z tréninku přenášet do zápasu,“ uvedl trenér Jakub Petr. Sám Lev se cítil dobře. „Byl to první zápas po dlouhé době, protože jsem měl nějaké tréninkové manko. Myslím, že po první třetině, která se nám moc nepovedla, jsme se zlepšili a nakonec i vyhráli,“ vrátil se Jakub Lev k pozitivnímu výsledku 4:2.

Přiznal, že si musel zvyknout na tempo hry. „Ze začátku to bylo ostré, oni hráli na tři lajny, takže se možná rychleji dostali do tempa, ale potom jsme se s tím srovnali a bylo to dobré,“ řekl Lev.

Spolupráce se zkušeným Oleszem i mladým Zdráhalem mu vyhovovala. „Trénujeme spolu delší dobu. První třetina nebyla ideální, ale potom jsme měli dost šancí a už si to sedalo,“ přiblížil své pocity útočník, který na začátku přípravy utrpěl nepříjemné zranění ucha, když jej na tréninku trefil Ivan Baranka.

Vše muselo spravit zhruba dvacet stehů, které jsou nyní „ozdobou“ jeho hlavy.

Lev to však bere sportovně. „Zranění ke sportu patří. Příště si dám větší pozor,“ slíbil.

Jako nováčka ve vítkovickém dresu jej zaujaly návštěvy na přípravných zápasech. „V Plzni jsme hráli derby s Karlovými Vary, obě města dělí necelá hodina autem, takže i tam si fanoušci chodili. Nicméně jsem rád, že si v takových zápasech udělali čas a přijeli týmy podpořit. Musím ale říct, že nejsem zvyklý, že by na přípravu přišlo dva, tři nebo čtyři tisíce lidí,“ připustil.

Zároveň věří, že dvě výhry nad rivalem tým povzbudí před sérií zápasů ve Švýcarsku. „Určitě je dobré, že jsme vyhráli, dokázali si, že když všichni plníme, co máme, můžeme hrát s každým. I s Třincem, který má silný mančaft, byť v obou zápasech nastoupil v rozdílných sestavách. Zvládli jsme to,“ pochvaloval si Lev i s vědomím, že jde jen o přípravu. „Extraliga bude jiná, tam záleží hlavně na začátku a zrovna s Třincem se hraje už třetí kolo, takže by to mohlo být dobré. Mohli by se nás bát,“ pousmál se. 

Martin Sus
Obránce Baníku Sus po nepovedeném poločase: Všechno špatné jde za mnou