Ostravané ustáli během úvodní třetiny hlavně zásluhou gólmana Bartošáka čtyři oslabení a nakonec si dokráčeli pro důležité tři body. Rozhodující branku vstřelil v oslabení 102 vteřin před koncem útočník Jakub Lev, letní posila z Plzně.

„Očekávali jsme, že Olomouc bude stejně houževnatý a těžký soupeř, jako byl Zlín. A to se potvrdilo. Jsme rádi, že přístup, bojovnost a nasazení byly opět na maximální úrovni a přidali jsme to potřebné navíc, když jsme dokázali využít šance. Protože v pátek se Zlínem doma jsme jich několik promrhali. Těší mě, že jsme utkání zvládli. Pro nás všechny je to vzpruha,“ řekl trenér Vítkovic Jakub Petr.

V Ostravě-Heřmanicích si partička nadšenců vaří své vlastní pivo.
Partička z Heřmanic si plní sen, vaří si své vlastní pivo!

Olomouc – Vítkovice Ridera 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Muž zápasu: Bartošák

Branky a nahrávky: 43. Holec (Jergl, Herman), 57. J. Knotek (Houdek, Buc) - 23. Olesz (Dej, Trška), 44. Kurovský (Š. Stránský, Hrbas), 54. O. Roman (Tybor, Sloboda), 59. Lev. Rozhodčí: R. Čech, Hejduk - Barvíř, Hanzlík. Vyloučení: 9:11, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4674.

Olomouc: Konrád - Ondrušek, Houdek, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas - Buc, J. Knotek, Strapáč - Skladaný, Sundher, Burian - Roman Vlach, Herman, Holec - Jergl, Řípa, Laš. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Baranka - D. Květoň, O. Roman, Tybor - Olesz, Lev, P. Zdráhal - Kucsera, Kolouch, Dej - Kurovský, Š. Stránský, Sztrurc. Trenéři: Petr a Trnka.

Fanoušci Baníku se v pátek večer na Kamenci sešli, aby oslavili 95. výročí svého klubu.
Seniorům hořela střecha nad hlavou, zapálilo ji patrně „pyro“ fandů Baníku

Další zápasy:

Oceláři Třinec – Plzeň 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Muž zápasu: Marcinko

Branky a nahrávky: 16. Marcinko, 18. Polanský (J. Petružálek, M. Doudera), 28. Martin Růžička (Adamský), 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) - 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss). Rozhodčí: Kika, Hradil - Ganger, Gebauer. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Třetiny: 2:0, 2:1, 1:1. Diváci: 4 496.

Třinec: Hrubec - Krajíček, Adámek, Linhart, Roth, D. Musil, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - J. Petružálek, Polanský, Adamský - Irgl, M. Kovařčík, Dravecký - Jank, Cienciala, Svačina. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Plzeň: M. Svoboda - Moravčík, Jones, Kadlec, Pulpán, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, P. Straka - D. Kubalík, Stach, Indrák - Kratěna, Kracík, Kindl - Schleiss, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Vlasák a Pejchar.

Sparta Praha – Dukla Jihlava 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Reichenberg (J. Hlinka, Tomáš Dvořák), 40. Kumstát (Klimek), 48. Kalina (T. Pavelka, Rousek), 54. Forman (Klimek, Aittokallio) - 13. Anděl (Šidlík, Ulrych), 30. Žálčík (M. Hlinka), 56. Jiránek (De la Rose). Rozhodčí: Bejček, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6418.

Hradec Králové – Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Červený (Bednář, F. Pavlík), 54. Köhler (Cibulskis, Koukal) - 1. V. Němec (Štencel), 21. T. Svoboda (J. Hruška, O. Němec), 26. Haščák, 39. J. Hruška (M. Erat, T. Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - J. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:3, navíc Gulaši (Brno) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5275.

Aukro Berani Zlín – Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. M. Kaut (Trončinský), 52. Perret (Tomášek, M. Kaut). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3999.

Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 44. P. Musil (Kotvan, Klepiš) - 9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - M. Kajínek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3571.

Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Jánský (V. Hübl), 44. Trávníček (Nicholls, M. Hanzl). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:14. Využití: 2:0. Diváci: 5465.

Utkání 2. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Plzeň (10. září 2017).