Americký útočník Peter Krieger, který ve 31 zápasech extraligy nasbíral 27 bodů za 13 gólů a 14 asistencí, se na konci roku 2022 s klubem dohodl na nové dlouhodobé smlouvě.

Peter Mueller vpravo.
Mueller z Vítkovic do Brna? Není to pravda, dementoval Šimíček spekulaci

„Peter je výborný hráč, klíčový centr. Má přehled ve hře, umí být produktivní. Navíc výborně zapadl do týmu a sám je tady v Ostravě spokojený. Pro nás bylo prioritou se s ním dohodnout na pokračování angažmá ve Vítkovicích a jsem opravdu hodně rád, že jsme se dohodli,“ uvedl na webu klubu Roman Šimíček, sportovní ředitel HC Vítkovice Ridera.

Zápas 32. kola hokejové extraligy Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 5:2, který se hrál 28. prosince 2022 v Ostravar Aréně.
Podívejte se: Vítězné loučení Vítkovic, Američané řádili, Stezka má asistenci

„Ve Vítkovicích jsem nesmírně spokojený. Daří se nám jako týmu, je tady výborná atmosféra. S manželkou jsme se už v Ostravě zabydleli, ona zde našla zaměstnání. Jsme tady šťastní. Proto jsem neviděl důvod cokoli měnit a nabídku Vítkovic na nový kontrakt jsem okamžitě přijal,“ prozradil devětadvacetiletý Američan Peter Krieger, který v aktuálně druhém týmu extraligové tabulky nastupuje ve formaci s krajanem Peterem Muellerem a Lotyšem Robertsem Bukartsem.

Slovenský útočník Rastislav Dej

Nový dlouhodobý kontrakt podepsal i čtyřiatřicetiletý slovenský útočník Rastislav Dej, který v Ostravě za šest sezon odehrál 290 utkání.

„Rasťo je bojovník, poctivec, který nevypustí jediný souboj a pro tým odvede hromadu té takzvané černé práce. Je to špičkový profesionál, který svým přístupem na ledě i mimo něj dává velký příklad i mladším hráčům. Má bohaté zkušenosti a tady v Ostravě a ve Vítkovicích je momentálně jedním ze služebně nejstarších hráčů. Takovéhle hráče jednoduše chcete mít v kabině a myslím, že nejen my, ale i fanoušci mohou být velice rádi a spokojení, že Rasťo u nás bude pokračovat,“ uvedl Roman Šimíček.

Útočník Milan Baroš v dresu Vigantic.
Legendy Baníku a Vítkovic na závěr roku pobaví Ostravu fotbalem. Přijede Baroš?

„Mám velkou radost, že můžu ve Vítkovicích pokračovat. Už jsem tady šest sezon, našli jsme tady nový domov. Vítkovice jsou výbornou organizací, já jsem tady šťastný a budu rád za každý zápas, který budu moci ve Vítkovicích odehrát,“ svěřil se bývalý slovenský reprezentant Rastislav Dej, který v této sezoně nasbíral ve 31 zápasech 9 kanadských bodů za 4 góly a 5 asistencí.