Proti prvnímu utkání lepší výkon, ale na první čtvrtfinálový bod to bylo stále málo. Hokejisté Vítkovic padli s Třincem i podruhé, tentokrát 0:3, prohrávají 0:2 na zápasy a ví, že v nedělním a pondělním pokračování extraligového play-off budou muset ještě přidat, aby sérii protáhli na více než čtyři zápasy. „Především v proměňování šancí,“ říká první centr vítkovického útoku Jakub Lev.

Jak moc vás ovlivnil třinecký gól v desáté vteřině?

To se v hokeji stává, že inkasujete z první střely. Myslím si ale, že potom měla naše hra už nějaké parametry oproti včerejšku a povětšinu utkání jsme plnili, co jsme měli a chtěli. Bohužel bez gólů se vyhrát nedá.

Takže výkon lepší, výsledek paradoxně horší…

Přesně tak.

Co tomu tedy chybělo a v čem hledat příčiny druhé prohry?

V proměňování šancí, které jsme měli. Asi musíme chodit ještě více do brány, tlačit se, dávat špinavé góly, které rozhodly sérii se Spartou. To tam musí být a myslím si, že když to tam bude, tak máme s Třincem šanci doma uspět. Teď ty dvě utkání potřebujeme zvládnout.

Útočník Ocelářů Jiří Polanský prohlásil, že vám musí vnutit svůj styl hry. Daří se jim to?

Myslím si, že hlavně včera. Dneska jsme tam měli hlavně my dobré momenty a akce v útočném pásmu. Už si nemyslím, že by to bylo o jednom týmu, takže doufám, že náš výkon bude mít vzestupnou tendenci, a že ho předvedeme doma.

Z tribuny se jevilo, že jste při zakládání útoků nemohli akci rozjet. Soupeř vás hned napadal.

Chyběla nám první přihrávka, kterou bychom překonali první napadající hráče, aby trochu propadli. Ale teď máme dva dny na to podívat se na video, trenéři nám to rozeberou, řeknou nám nějaký recept a my se ho budeme snažit plnit, abychom byli úspěšní.

Ondřej Roman spoléhá třeba na větší kluziště Ostravar Arény?

(úsměv) To je těžký. Ondra spoléhá na tohle, já zase na to, že musíme přidat důraz do brány a domlátit to tam.

Co pro vás znamená stav 0:2 na zápasy?

Série je na čtyři zápasy, takže jestli je to 0:2, tak stále není konec a půjdeme do toho tak, jak by se mělo. Víme, že musíme doma za každou cenu zabrat. Zkusíme to urvat a vrátit sérii zase sem.

Neprojevují se na vás čtyři odehrané zápasy navíc v předkole z minulého týdne?

Nemyslím si, že bychom na tom byli hůře fyzicky než Třinec. Možná včera jsme potřebovali ze začátku trochu rozjet nohy, ale třetí třetina byla lepší, dneska už celý zápas vyrovnaný, co se týká fyzické stránky a soubojů.