Brankář Jan Bednář, obránce Miroslav Kukla a útočníci Martin Lang, Filip Koffer a Jaroslav Brož. To je onen kvintet, který musel z kola ven. „Samozřejmě zklamání kluků bylo velké, že nepokračují, u každého hráče to bylo obtížné, ale myslím si, že jsme udělali správné rozhodnutí,“ řekl po pondělním prvním tréninku v Ostravar Aréně kouč Václav Varaďa.

První verdikt bylo nutné udělat v brankovišti. Vedle jasné dvojice Lukášů Dostála a Paříka se o pozici trojky rvali další dva extraligoví gólmani – karlovarský Jan Bednář a třinecký Nick Malík. Varaďa dal přednost muži, kterého zná z týmu Ocelářů.

„Oba jsou velmi kvalitními brankáři, určitě na nich bude stát mistrovství světa osmnáctiletých v dubnu. Poprali se o to, o malý chloupek se nám zdál lepší Nick Malík, kterého znám z klubu. Proto jsme ho zvolili na pozici číslo tři. Věřím, že bude dalším brankářům dobrým parťákem,“ zdůvodnil volbu.

Pro mnohé je možná překvapení nominace Ondřeje Pavla z týmu USHL Fargo Force. „Neměli jsme s ním žádnou zkušenost, ale v jednotlivých utkáních se ukazoval velmi dobře a já doufám, že v tom bude pokračovat, pokud šanci dostane,“ řekl Varaďa.

V mužstvu pak podle očekávání zůstal i nejmladší hráč v poli – litvínovský útočník Jan Myšák. „V klubu mu to nepadá, ale tady se prezentoval velmi dobře, hraje slušně, jednoduše, má tah na bránu, je aktivní a je vidět. Nebojí se, takže věřím, že bude pokračovat dál. Moc bych si to přál,“ vyznal se kouč.

Trenér české juniorky Václav Varaďa odtajnil soupisku.
Rozhodnuto! Kouč dvacítky Varaďa vyřadil pět jmen, na šampionát má 25 hráčů

První utkání čeká Čechy ve čtvrtek v Ostravě od 15 hodin proti Rusku. „Pořád doufám, že se kluci do toho dostanou, ale myslím, že postupem času se naše hra zlepšovala. V utkání se Slovenskem jsme si vytvářeli více šancí a byli jsme i důslednější v obraně. Na to budeme klást důraz i v dalších zápasech,“ uzavřel Václav Varaďa.

Aktuální nominace českého týmu na MS U20:

Brankáři: Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Lukáš Pařík (Spokane Chiefs, WHL), Lukáš Dostál (Ilves, FIN).
Obránci: Tomáš Dajčar, Jan Mlčák (HC Stadion Litoměřice), Martin Haš (Tappara, FIN), Ivan Lytvynov (HC Motor České Budějovice), Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Saskatoon Blades, WHL), Libor Zábranský (Moose Jaw Warriors, WHL), Šimon Kubíček (Seattle Thunderbirds, WHL).
Útočníci: Otakar Šik, Vojtěch Střondala (HC Stadion Litoměřice), Karel Plášek (HC Kometa Brno), Petr Čajka (Geneve-Servette, SUI), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jan Myšák (HC Litvínov), Jan Šír (Bílí Tygři Liberec), Ondřej Pavel (Fargo Force, USHL), Jakub Lauko (Providence Bruins, AHL), Jan Jeník (Hamilton Buldogs, OHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie Greyhounds, OHL), Matěj Pekař (Barrie Colts, OHL), Michal Teplý (Winnipeg Ice, WHL), Adam Raška (Rimouski Oceanic, QMJHL).

Bratři Matěj (vlevo) a Šimon Stránští se na společné Vánoce moc těšili.
Hokejoví bratři Stránští a Vánoce: trenýrek a ponožek není nikdy dost
Přípravný zápas před MS U20 Česká republika - Slovensko, 22. prosince 2019 v Třinci. Na snímku tým České republiky.
Poslední příprava výsledkově Čechům vyšla. V Třinci porazili Slováky gólem Lauka