Oba celky sehrály dvě vyrovnané třetiny, jako první šly do vedení Vítkovice po trefě Machů. Krátce před koncem druhé třetiny ale vyrovnal Herman.

Domácí pak o své triumfu rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce. Jednou svěřenci Mojmíra Trličíka dokázali skóre dotáhnout, když na gól Šlahaře brzy odpověděl Marosz, ale na následující trefy Řezníčka a Šlahaře už dokázal reagovat jen obránce Demel. Navíc jen pouhou vteřinu před koncem základní hrací doby, na víc už ostravskému celku nezbyl čas.

"Nedal se čekat líbivý hokej, ale na úvod nabídl zápas mnoho zajímavých šancí. Domácí si jich vytvořili více, ale i my jsme jich několik měli, jenže jsme je všechny neproměnili. Pokud nevyužijete šance, nemůžete ve Zlíně vyhrát," přiznal po utkání trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

"Byl to první zápas po dlouhé pauze, výborný výkon brankáře a pochvala také nejmladšímu hráči Tomáši Machů, kterému se premiéra v áčku vydařila gólově i výkonem," dodal hlavní kouč Ostravanů.

Napravit úvodní porážku může Ridera už ve čtvrtek, kdy v Ostravar Aréně od 17.30 hodin změří síly v derby s Třincem.

PSG Berani Zlín – HC Vítkovice Ridera 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 40. Herman (Honejsek), 42. Šlahař (Fryšara), 44. Řezníček (Fořt), 57. Šlahař (Nosek, Honejsek) – 9. Machů (T. Kubalík, Werbik), 43. Marosz (Mallet, Irgl), 60. Demel. Rozhodčí: Obadal, Kubičík – Bryška, Hranoš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1.

Zlín: Kašík – Žižka, Gazda, M. Hamrlík, Nosek, Dluhoš, Řezníček – Okál, Honejsek, Šlahař – Herman, Fořt, Ondráček – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.

Vítkovice: Dolejš – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl, J. Hruška, Fridrich – Bernovský, Marosz, Schleiss – Baláž, Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský. Trenéři: Trličík, Svozil a Stránský.