Rideře se tak nepodařilo podle představ oslavit 93. výročí klubu. Klíčovým okamžikem se tak stala početní výhoda v závěru prodloužení a Gazdova tvrdá rána.

Utkání 19. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slavia Praha, 19. prosince 2021 v Ostravě. (střed) Ladislav Almási z Ostravy oslavuje gól.
BANÍK OČIMA DENÍKU: Premianti Tetour a Fleišman. Komu to nešlo a co soudí Lukeš?

Hlavní překážkou pro svěřence Miloše Holaně, kteří měli po většinu duelu herní převahu, ale prohrávali od poloviny duelu po trefě Kubiše, se ukázal být Libor Kašík. Zlínský brankář předvedl 29 zákroků a odolával až do 55. minuty, kdy se tečí Maroszovy rány prosadil Krenželok.

„Už předtím toho tam měly Vítkovice hodně, měl jsem štěstí, že mě to trefilo do hokejky, nebo jsem to ani neviděl. V té chvíli se jim ta píle a tlak, který měly, vrátil. Jsem za ty dva body šťastný,“ řekl Libor Kašík.

Záložníci Adam Jánoš z Baníku Ostrava (v bílém) a Šimon Falta ještě v dresu Olomouce.
Kanonýr Slovácka nevyšel, Baník se zajímá o Faltu. Jánoš na odchodu. Do Karviné?

„Měli jsme velký respekt z tohoto zápasu, přijeli jsme tu se staženým zadkem, jelikož Vítkovice hrají skvěle. Snažili jsme se hrát z obrany, držet to na 0:0, což se dařilo a bylo to určující. Z brejku jsme dali gól, pak jsme hlavně bránili, byť jsme měli nějaké možnosti na odskočení. To měl ale i soupeř. Tým musím pochválit za bojovnost, obětavost a podržel nás i Kaša v bráně,“ uvedl při hodnocení trenér Zlína Luboš Jenáček.

Domácí kouč Miloš Holaň vyjádřil velkou nespokojenost s představením svého celku. „Marně hledám pozitiva, snad jen ten gól pět minut před koncem. Od začátku slabý výkon, v některých momentech až ostudný, nedokázali jsme se vyrovnat s tím, že my bychom měli převzít utkání do své moci. V aktivitě, střelbě, proměňování šancí, v přesilových hrách. Nijak nás neomlouvá ani desetidenní přestávka a chybějící herní praxe. Nakonec buďme za bod rádi,“ prohlásil Holaň.

Utkání 19. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Slavia Praha, 19. prosince 2021 v Ostravě. Trenér Ostravy Ondřej Smetana.
Nejlepší podzim Baníku: Za to si moc nekoupíme, říká Smetana. Kde chce posílit?

„Musíme být přísní, nelze se plácat jen po ramenou. Navíc když jsme se připravovali na to, že soupeř bude bojovný, lítat po držce, hákovat, bránit, držet, blokovat střely. Věřím, že máme tak kvalitní hráče, kteří se i s tímto umí porvat a pomoci si i v přesilových hrách. To se nestalo,“ dodal Miloš Holaň.

Utkání 13. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 31. října 2021 v Ostravě. Setkání baníkovských mistrů od roku 1977 až 2004. Václav Daněk.
Legenda Daněk k Baníku: Jak na houpačce. Almási ještě do velkého hráče nevyrostl

Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 1:2 PP (0:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Krenželok (Marosz) – 29. Kubiš (Mallet, Ferenc), 65. Gazda (Mamčics). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Gerát, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Chlán, Flick, Fridrich. Trenér: Holaň, Philipp a Šimíček.

Zlín: Kašík – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec, Žižka, Ferenc, M. Novotný – Kubiš, Honejsek, Mallet – Zabusovs, R. Veselý, Michasjonok – Frömel, P. Sedláček, Vopelka – O. Flynn, Karafiát, Fryšara. Trenér: Jenáček, Rob a Hamrlík.