Domácí měli katastrofální vstup do utkání, který v podstatě rozhodl. V 7. minutě poslal hosty do vedení Válek, o chvíli později ho v oslabení navýšil Lukeš.

Vítkovice pak neproměnily několik přesilových her, v brance hostů neskončily ani závary před brankářem Janusem.

Když se zdálo, že by Vítkovice mohly zaútočit a snížit, přišla dvě rychlá vyloučení a třetí gól při přesilové hře v závěru druhé třetiny z hole Mikúše.

Vítkovicím tak nepomohl ani návrat kapitána Rostislava Olesze, a na vstřelený gól už čekají více než dva zápasy, konkrétně 140 minut a padesát vteřin.

Více v pondělním tištěném vydání Deníku.

HC Vítkovice Ridera – Verva Litvínov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Muž utkání: L. Doudera

Branky a nahrávky: 7. Válek, 9. F. Lukeš, 40. J. Mikúš (Ščotka, Kašpar). Rozhodčí: Šír, Obadal – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:7, navíc Olesz (Vítkovice) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4599.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – Olesz, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Janus – Ščotka, Porseland, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík, Březák – Kašpar, J. Mikúš, Petružálek – Lukeš, Hübl, Válek – Trávníček, Gerhát, Myšák – O. Jurčík, M. Hanzl, Tůma. Trenéři: Razým a Skuhrovec.