Vítkovický klub se k situaci okolo svého odchovance, který by se v případě realizace transferu z hlavního města Slovenska vrátil už po půl roce, blíže nevyjádřil.

„Z důvodů, které jsem už v několika rozhovorech zmínil, jsme na trhu aktivní delší dobu. Dokonce i mezi svátky nebo večer před oslavami silvestra jsem ještě řešil některé záležitosti, ale asi nejsem jediným manažerem v zemi, který to tak má. Trh s hráči je teď živější, protože přestupy do Ruska skončily a u nás se uzávěrka blíží. Logicky se objevuje spousta variant a zaručených informací, ale tohle komentovat ještě opravdu nemohu,“ řekl po čtvrtečním tréninku Deníku generální manažer Jakub Petr.

Další posilování kádru, včetně Kloka, ale nevyloučil. „Něco samozřejmě probíhá, a jestli se má vracet náš odchovanec, byl bych asi hloupý manažer, kdybych neprojevil zájem. Na druhé straně musíme vnímat skladbu kádru, kterou máme, a také naše finanční možnosti,“ dodal Petr.

Třiadvacetiletý Klok byl dlouho oporou Vítkovic a svými výkony v posledních dvou extraligových ročnících si řekl i o pozvánky do národního týmu.

Loni na jaře bojoval i o účast na mistrovství světa v Dánsku. Vše ale zhatila zlomenina nohy v závěru přípravy. Ofenzivně laděného obránce pak v letní přestávce zlákala atraktivní nabídka z nadnárodní KHL. V aktuální sezoně odehrál Klok za Slovan v prestižní soutěži 38 zápasů, v nichž zaznamenal čtyři kanadské body (1+3), 38 trestných minut a v bodování plus/minus se zastavil na minus patnácti bodech.

„Klokana znám strašně dlouho a byl jsem rád, že dostal nabídku z KHL. Lhal bych ale, kdybych řekl, že by se nám nehodil,“ dodal s úsměvem Jakub Petr a připomněl, že se také blíží návrat Petera Tršky po zranění.

„Peter už nějakou dobu trénuje s týmem na ledě, ale v této chvíli ještě nelze říct, kdy se bude moci zapojit do zápasů. Věřím však, že to bude brzy,“ uzavřel Petr.

Pokud by však Klok do Vítkovic opravdu přišel, byla by to v krátké době další změna v zadních řadách ostravského celku. Během sezony odešli Erik de la Rose (Sparta) a Marek Hrbas (Chabarovsk z KHL). Naproti tomu klub přivedl ze Sparty Blaže Gregorce a z Chomutova Jaroslava Mrázka.