Východočechy táhl za vítězstvím obránce Marek Trončinský, který zaznamenal gól a dvě asistence. Ostravané se museli v duelu obejít bez zraněných Výtiska, Bartoviče, Květoně a Jáchyma.

V úvodu nic nenasvědčovalo tomu, že se budou večer vracet Vítkovice domů s prázdnou. Jen co ubránili první oslabení, do vedení je je poslal ranou z mezikruží Dej, který zužitkoval přihrávku ležícího Lva. Domácí odpověděli před pauzou v přesilovce. Trončinský našel u levé tyče Rolinka, a ten nezaváhal.

Do vedení poslal Východočechy snajpr Petr Sýkora střelou z pravého kruhu po ledě. Domácí měli navrch a přidali další gól. Trončinského nahození Bartošák vyrazil před Berana, který puk doklepl za jeho záda.

Ostravany vrátil na kontakt v početní výhodě Kucsera, který tečoval střelu Romana. Do kabin ale nakonec odcházeli hosté s dvoubrankovým mankem. Na svědomí to měl Tomáš Svoboda. Exvítkovickému útočníkovi sice střela nesedla, přesto se šťastně došourala do branky pod levým betonem Bartošáka.

Do třetí třetiny přepustila vítkovická brankářská jednička místo Dolejšovi, který si mohl pod maskou zakřičet v čase 55:23. To vykřesal v přesilovce naději Sloboda. Do prodloužení už se ale Ostravané nedostali. Domácí pojistku přidal 80 vteřin před koncem do prázdné branky Trončinský.

Dynamo Pardubice – Vítkovice Ridera 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Muž zápasu: Trončinský
Branky a nahrávky: 18. Rolinek (Trončinský, T. Svoboda), 24. P. Sýkora (Marosz, Beran), 33. Beran (Trončinský), 38. T. Svoboda (Tomášek, S. Treille), 59. Trončinský (Marosz, P. Sýkora) – 7. Dej (Lev, Olesz), 35. Kucsera (Roman, Sloboda), 56. Sloboda (Roman, Kucsera). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Kis, Rampír. Vyloučení: 6:4, navíc Trončinský (Pardubice) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 6360.

Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – S. Treille, D. Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Beran, Dušek, Bojko. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
Vítkovice: Bartošák (od 41. Dolejš) – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Trška – Olesz, Lev, Dej – Pytlík, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc – Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.

Senzace! Florbalisté FBC Ostrava obrali o body mistra

HLASY TRENÉRŮ

Pavel Marek (Pardubice): „Kluci si zaslouží pochvalu, předvedli jsme výborný týmový výkon. Věděli jsme, jak silný tým proti nám stojí, hráli jsme s respektem, ale kluci byli dostatečně agresivní a měli dobrý pohyb. Od začátku do konce jsme hráli s maximálním nasazením a šli za tím vítězstvím. Před zápasem jsme si říkali, že po dvou porážkách se ukáže, jak silný jsme tým, a já jsem rád, že to kluci zvládli.“

Jakub Petr (Vítkovice): „Měli jsme solidní vstup do zápasu, ale když to shrnu, tak jsme odehráli dobře jen dvě desetiminutovky. Jednu na začátku a druhou na konci, kdy jsme korigovali stav a sahali po vyrovnání. Pardubice se druhou přesilovkou v první třetině dostaly do hry a převzaly iniciativu. V našem výkonu mi chyběl pohyb a s tím související věci jako agresivita či vyhrané souboje, ale všechno to vychází z prvních tří kroků. Nemohli jsme se do zápasu vůbec dostat. Ve třetí třetině jsme zredukovali sestavu, a ačkoliv si to Pardubice hlídaly a byly organizované ve středním pásmu, tak jsme byli blízko k vyrovnání, ale objektivně si tři body zasloužili domácí.“

Další výsledky předehrávaného 49. kola:

Litvínov – Jihlava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. F. Lukeš (M. Hanzl, V. Hübl) – 6. Čachotský (J. Zdráhal, A. Zeman), 23. Anděl (R. Hubáček, Žálčík), 36. A. Zeman (Suchánek, Čachotský). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 2847.

Zlín – Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. D. Šťastný (Freibergs) – 13. Urban (Klepiš, Kotvan), 34. Eminger (Žejdl, Němeček), 60. Orsava (P. Musil). Rozhodčí: Hribik, Lacina – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2842.

Liberec – Kometa Brno 6:2 (1:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Bakoš (Jelínek, Ševc), 27. Redenbach (Jašek, Lakatoš), 28. Ordoš (Kvapil, Bližňák), 41. Bakoš (L. Krenželok, Derner), 54. Jašek (J. Stránský, Pyrochta), 60. Ordoš (Lakatoš) – 14. Zaťovič (Haščák, V. Němec), 20. Vondráček (Čermák). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 3964.

Hradec Králové – Chomutov 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Berger (Dragoun). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3899.

Plzeň – Vítkovice 4:1 (předehráno 10. ledna)

14. LITVÍNOV 43 10 4 5 24 98:139 43

Program 43. kola – pátek 26. ledna: 17.20 Vítkovice – Třinec, 17.30 Plzeň – Hr. Králové, Litvínov – Sparta, Jihlava – Chomutov, 18.00 Pardubice – Mladá Boleslav, Brno – Zlín, Liberec – Olomouc.