Kamenem úrazu se ostravskému celku stala vlastní (ne)produktivita, zatímco hosté ukázali opak. „Hokejově jsme měli jasně navrch, jenže Jičín potrestal naše chyby čtyřmi góly," pokrčil rameny krátce po utkání v útrobách porubského zimního stadionu jeden z trenérů Roman Kotala.

V poslední minutě první třetiny se prosadil po zaváhání Puškára Málek, a i když domácí brankami Zachara a Piechy stav ve druhé třetině otočili, hotovo zdaleka nebylo. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát v pěti, bez faulů a zodpovědně, ale bohužel, hned na začátku během dvou minut jsme dostali dva góly, a i když jsme poté srovnali, tak nás další zbytečně nevyhozený kotouč stál zápas," připomněl Kotala situaci, po níž vstřelil vítěznou branku Jičína ve 49. minutě Samiec.

Litoval řady zahozených šancí. V závěrečné minutě navíc mohl při power-play Sztefek dostat duel alespoň do prodloužení, ale sám před brankou trefil jen jejího strážce Slováka. „Myslel to dobře, dával to nahoru, ale gólman byl už blízko. Je to škoda," uvedl obránce Jan Dresler.

„Myslím, že jsme nezahráli špatný zápas. Měli jsme převahu, moře šancí, ale nedali jsme góly. Ve druhé třetině se to lámalo, když za stavu 2:1 jsme měli tři tutovky. Hokej se hraje na góly a když je nedáme, tak to s nimi bude těžké," ví Kotala.

Série pokračuje druhým kláním v pondělí v Novém Jičíně, kde Poruba pojede s jasným cílem – vyhrát a odčinit tak prvotní nezdar. „Dnes se nikde nehnali, a i doma budou hrát podobným stylem. Nastřelují kotouče a jdou jednoduše do brány. Musíme se vyvarovat chyb, protože šancí si určitě vytvoříme dost. Celé to pak je jen o tom příležitosti proměnit," zakončil Roman Kotala.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HK Nový Jičín 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 23. Zachar (Jáchym, Kafka), 28. Piecha (Puzič, Slováček), 45. Peslar (Ballner) – 20. Málek (Novotný), 42. Zdeněk (Málek, Kratochvíl), 44. Chvostek (Samiec), 49. Samiec (Sonnek). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 666. Stav série: 0:1.
Poruba: Čech – Puzič, Dresler, Kaluža, Puškár, Slavík, Rudl – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Ballner, Vaněk – Peslar, Tomčák. Trenéři: Sršeň a Kotala.
Nový Jičín: Slovák I – Zahradníček, Běhal, Hruška, Vašut, Pisárik, Metelka, Cabák – Gebauer, Samiec, Slovák II, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Kratochvíl, Irgl, Novotný.

Čtvrtfinále play off druhé hokejové ligy skupiny Východ - 1. zápasy: Šumperk - Valašské Meziříčí 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), Hodonín - Opava 5:1 (3:1, 2:0, 0:0), Vsetín - Kopřivnice 9:0 (3:0, 4:0, 2:0).