Takový pohled se naskytl téměř osmi stovkám diváků, kteří ve středu vyrazili do multifunkční haly u ostravské ČEZ Arény, kde se střetly v rámci přípravy na novou sezonu Vítkovice s Košicemi.

Ostravané se poprvé v přípravném období představili na domácím ledě a hned se bylo na co dívat. Kromě vítězství 3:1 nad slovenským vicemistrem, na kterém se dvěma góly podílel útočník Roman Szturc, došlo i na řadu rozmýšek a strkanic. A nejen to.

Utkání před zcela zaplněnou halou připomínalo spíše tuhou bitvu v play off než srpnový „přáteláček" vnímaný jen jako svižnější trénink. Vše vyvrcholilo v závěru druhé třetiny, kdy došlo také na pěsti.

Ve 37. minutě se do sebe pustil domácí Jan Káňa a košický Marcel Haščák. Byla z toho regulérní bitka, za kterou si vysloužili oba „kohouti" trest na pět minut a do konce utkání.

„To je super. Druhý zápas přípravy a já už jsem rozbitý a zbitý. Jsem moc zvědavý na sezonu," žertoval Jan Káňa, který sice měří pouhých 175 centimetrů, ale výzev se nebojí, což už v minulosti několikrát dokázal proti mnohem urostlejším borcům.

Ručně a stručně si vše vyjasnili také Nathan Walker a Patrik Svitana. Ti ale dostali jen dvě plus dvě minuty za hrubost a utkání dohráli. Přitom nemuselo zůstat jen u těchto dvojiček.

„Ja bych do toho šel klidně taky, ale na mou výzvu vítkovický hráč nereagoval. Káňa s Haščákem si bitku domluvili už dřív a tak jim v ní nic nebránilo," hlásil košický kapitán Michal Novák, který byl nakonec rád, že se do ničeho nezamotal.

„Nechtěl jsem si tady nic dokazovat, protože jsem v minulosti krátce oblékal vítkovický dres a některé kluky znám. Začal bych se ohánět až ve chvíli, kdyby bylo třeba se zastat některého ze spoluhráčů," vysvětlil Novák.

„Košice se ukázaly jako velmi dobrý soupeř a zápasu nechyběla velká dávka agresivity. A bitky? Ty k hokeji patří a v těchto zápasech mimo sezonu občas k vidění jsou. Kluci už měli po krk zvedání činek a potřebovali si vybít energii. V obou pěstních výměnách jsme prohráli, ale i tak se to muselo divákům líbit," řekl vítkovický kouč Zdeněk Moták.

Den po porážce 2:4 v Třinci padly Košice také s Vítkovicemi a byl čas na srovnání. „Třinec vsázel více na zkušenosti, Vítkovice hrály rychleji a agresivněji. Byl to kontaktní hokej, kterému dodala šťávu tradiční česko-slovenská rivalita. Pokud bychom měli společnou soutěž, tak by to vypadalo velmi často právě takto," míní Novák.