Ridera napočítala celkem šest vyloučení, z toho šlo ale čtyřikrát o vyšší tresty a dvakrát o trest do konce duelu, kdy útočníci Dominik Lakatoš a Martin Dočekal pykali za nesportovní chování. Prvně jmenovaný nejlepší střelec Ostravanů dostal v první třetině trest dvě minuty za krosček, ovšem za následné slovní výpady vůči sudím zamířil do sprch. To už bylo za stavu 1:0 pro domácí, který stanovil v 10. minutě Dávid Gríger. Trefu musel ještě potvrdit videorozhdočí.

Aby toho nebylo málo, tak v prostřední dvacetiminutovce putoval za Lakatošem i Dočekal, když nepochopitelně udeřil Knota mezi nohy a z následné dlouhé pětiminutové přesilové hry vytěžil další gól nejprve opět Gríger, a vzápětí se prosadil i Musil. Tím Liberec prakticky rozhodl o svém triumfu.

Jinak přitom první třetina Vítkovicím vyšla, měly několik slibných šancí a byly aktivní, ovšem gól z toho nebyl žádný. Podobně i ve druhé části, kdy se do dobré možnosti dostal Krenželok, mohl snížit, ale neproměnil.

Ve třetí třetině Vítkovice ještě vyvinuly snahu a chtěly zabojovat o šanci na body. Své příležitosti měli Polák, Doudera, Galvinš či zase Krenželok, ujala se ale až v 52. minutě možnost Irgla, který proměnil trestné střílení. Naději pak ještě v čase 58:36 v přesilové hře rozdmýchal Svačina, víc ale hosté už nestihli.

Bílí Tygři Liberec – Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Gríger (Najman, Musil), 30. Gríger (Jelínek), 32. Musil (Lenc, Knot) – 52. Irgl z trest. střílení, 59. Svačina (Pyrochta). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Gebauer, Ganger. Vyloučení: 4:2, navíc Lakatoš do konce utkání a Dočekal (oba Vítkovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Bez diváků.

Liberec: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Kunst – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek, R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek. Trenéři: Augusta a Kudrna.

Vítkovice: M. Svoboda – Pyrochta, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, L. Doudera – Svačina, Hruška, Lakatoš – L. Krenželok, Dej, Irgl – Fridrich, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Werbik, Dočekal. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.