Rodilý Ostravák z Hladnova začal s fotbalem na legendární Staré střelnici, i přes svou nevelkou výšku na postu brankáře. A v jednom týmu s ním byli i pozdější vynikající hokejista Vítkovic Miroslav Vlach či jedna z baníkovských legend Tomáš Pospíchal. Vašek to dotáhl až do divizního B mužstva, fotbal si pak ještě zahrál i za Unii Hlubina, tam s ním stejnou kabinu zase sdílel legendární hokejový brankář Josef Mikoláš.

I Václavovým osudem se stal nakonec hokej. Začal ve Vítkovicích, ale klubem jeho srdce se stal nově vzniklý Baník Ostrava. V roce 1952 společně s Černoškem, Dolinkem, Pertešínem, Komínkem, ale i pozdějšími hráči Vítkovic Mikolášem, Vlachem či Netoličkou patřil mezi první reprezentanty ostravského hornického klubu.

Jako zaměstnanec Ostravsko-karvinských dolů dostal byt a dres Baníku oblékal až do svých šestatřiceti let. Zažil urputné boje ve II. lize a dvě sezony i v nejvyšší soutěži. Včetně pověstných derby utkání s Vítkovicemi na starém zimáku, který se při těchto utkáních vždy otřásal v základech.

close Václav Niesner v dresu Baníku Ostrava ohrožuje branku soupeře na snímcích starých více než půl století. info Zdroj: archiv Václava Niesnera zoom_in Václav Niesner v dresu Baníku Ostrava ohrožuje na snímcích starých více než půl století.

„Pamatuji si, že na jednom zápase bylo v ochozech téměř 14 tisíc fanoušků a další tisíce se do hlediště nedostaly. A co považuji za vrchol kariéry? Zažil jsem s Baníkem dva postupy do nejvyšší soutěže, zahrál jsem si s vynikajícími hokejisty, měli jsme výbornou partu, byli jsme kamarádi. Baník byl odjakživa spojován s fotbalem, ale ani my, hokejisté, jsme mu ve své době neudělali ostudu.“

Kariéru si Václav Niesner prodloužil ještě o dva roky v týmu Třince, kde byl kapitánem, za starou gardu Ostravy jsme ho mohli vidět ještě v šedesáti. A ještě teď by si brusle obout troufnul. Není divu. Je pořád v obdivuhodné kondici, neužívá žádné léky, neví, co je to změřit si tlak nebo tep. Možná i proto, že si stále udržuje veselou mysl, je pohodář, sleduje v televizi nejen hokej nebo fotbal, baví ho tenis, basketbal, volejbal. Nepřipouští si stres, s partnerkou, o které říká, že je to hotový poklad, mají společné zájmy, chodí na procházky, užívají si života.