Po boku dvaačtyřicetiletého Oremuse, který dělá asistenta Vladimíru Vůjtkovi staršímu u slovenské reprezentace a naposledy působil ve Skalici, bude stát už bývalý sportovní manažer Vítkovic Ladislav Svozil.

První trénink ve svém novém působišti povede Oremus ve středu.

Asistent reprezentačního trenéra Slovenska Vladimíra Vůjtka staršího tak bude muset opustit sraz národního týmu před Německým pohárem.

Ten se odehraje od 9. do 11. listopadu v Mnichově za účasti Kanady, Švýcarska, domácího výběru a právě Slovenska. „Ještě ale na srazu jsem," hlásil v telefonickém rozhovoru v úterý v 16 hodin.

„Věříme, že nová trenérská dvojice bude pro tým přínosem, naše výsledky se zlepší a půjdeme nahoru. S výběrem nám pomáhal i současný trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek," sdělil prezident Vítkovic František Černík.

„Dlouho jsme se rozmýšleli, vše zvažovali, a nakonec se rozhodli k této změně. Mužstvo potřebuje určitý impuls," doplnil generální manažer Petr Husička.

Šéfům vítkovického klubu došla trpělivost po nedělní vysoké porážce 0:5 v Plzni, která byla čtvrtá v řadě. Vítkovické mužstvo se po ní propadlo až na 11. místo tabulky. A to má odehrán o zápas víc.

Odvolaný Mojmír Trličík, který končí ve Vítkovicích po dvou a půl letech, však dlouho bez angažmá nezůstal. Po osmačtyřicetiletém rodáku z Bílovce okamžitě sáhly Pardubice. Východočechy dosud vedl Pavel Hynek.

Trličíkovi bude po ruce Ladislav Lubina, což znamená, že odvolaný vítkovický asistent Zdeněk Moták zůstává bez práce. Otázka je, na jak dlouho.

„Se Zdeňkem Motákem budeme jednat o jeho dalším působení v klubu," informoval Petr Husička. Existuje tak varianta, že se vrátí Moták k vítkovické mládeži.

Vedení klubu po přesunech na trenérských postech nevylučuje ani změny v kádru. „Rádi bychom udělali ještě pár změn v hráčském kádru. Nejideálněji jak v útoku, tak v obraně. Uvidíme, co se nám podaří," uzavřel František Černík.

Další podrobnosti včetně rozhovoru s novým vítkovickým trenérem Peterem Oremusem najdete ve středečním tištěném vydání Moravskoslezského deníku.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#