Těžko říct, nikdo nedá výběru trenérů Aleše Flašara a Tomáše Sršně nic zadarmo, ale po neúspěchu na diplomatickém poli a pokusu proniknout mezi polskou elitu je nasnadě, že Poruba chce také prožít sezonu, na jejímž konci bude slavit. „Cílem je finále a pak se uvidí,“ říká Sršeň.

K dispozici dostal skvělý materiál. Vedle stávající opory a kapitána Davida Zachara například ostrostřelce a jednoho ze strůjců postupu Vsetína v minulé sezoně Vladimíra Luku nebo exvítkovického útočníka Tomáše Káňu, který se vrátil z působení v Rumunsku.

„Je tady ze sedmdesáti procent jiný kádr. A jelikož doznal změny i trenérský tým, přišel Aleš Flašar, všichni jsme se společně sžívali. Myslím si, že příchozí hráči by měli být přínosem, a pokud mužstvo potáhne za jeden provaz, kvalita bude vyšší,“ je přesvědčen Sršeň.

Právě na týmové pojetí hodně spoléhá. „Ano, jsou tady osobnosti, které by měly být rozdílové, ale já nikdy nezmiňuji jednotlivce. Zároveň nechci výsledek dávat na bedra tří čtyř hráčů. Základ týmu je slušný, ale vždy je to o celém kolektivu od vedení přes trenéry až po hráče. Jsme všichni na jedné lodi,“ ví Tomáš Sršeň.

Sezona bude také zajímavá i proto, že má pouze sedm účastníků. „Vždy se říkalo, že druhá liga na Moravě je silnější než v Čechách. Bohužel se to projevilo i tím, že každý rok chodí právě odsud někdo nahoru,“ tvrdí.

Vítkovice - Sparta
Zklamaný Sparťan Vrána: Dělali si s námi, co chtěli

„Já nikdy nezažil, abychom hráli v základní části každý s každým sedmkrát. Pro nás se ale nic nemění, musíme do každého zápasu na sto procent,“ dodává pětinásobný extraligový mistr.

Jak na tom Poruba je, ukáže už úvod sezony, kdy se střetne s oběma spolufavority. Zítra hostí od 18 hodin Šumperk, v sobotu zajíždí na led Hodonína. „Start je složitý i tím, že oni jsou trochu rozehraní, my měli v prvním kole volno. Ale nemůžeme se ohlížet, proti komu hrajeme. Máme za sebou dobré zápasy, víme, že jsme připraveni, takže chceme vyhrávat a pro to uděláme maximum,“ slíbil Tomáš Sršeň.

Kádr hokejistů HC RT Torax Poruba

Brankáři: Hynek Kůdela, Andreas Kubáň, Peter Pútec. Obránci: Jakub Baca, Marek Kaluža, Michael Janota, Jan Puškár, Jan Dresler, Marek Slavík, Luboš Adam, Marek Bail, Lukáš Popela, Alexander Grebenjuk. Útočníci: David Zachar, Vladimír Luka, Jiří Zdeněk, Michal Sztefek, Tomáš Káňa, Josef Fojtík, David Ballner, Jakub Schwarz, Samuel Ollender, Jakub Gelnar, Václav Chomič, Vladimír Stejskal, Marek Haas.

Příchody: Lukáš Popela (Kadaň), Marek Haas (Havířov), Vladimír Luka (Vsetín), Tomáš Káňa (SC Csíkszereda), Alexander Grebenjuk (Jihlava), Luboš Adam, Michael Janota (oba Šumperk), Jakub Baca (Liptovský Mikuláš), Jiří Zdeněk, Jakub Schwarz (oba Nový Jičín), Josef Fojtík (Val. Meziříčí), Samuel Ollender (Havířov), Jakub Gelnar (Bohumín), Václav Chomič (Český Těšín), Vladimír Stejskal.

Odchody: Jakub Peslar (Hodonín), Lukáš Kovář (Frýdek- -Místek), Luka Petelin (Klagenfurt), Marek Sedlář, Rostislav Vaněk, Petr Seidler (Opava), Martin Piecha (Český Těšín), Michal Škoda, Ján Niko, David Vostárek, Jakub Čech.

Vítkovice - Sparta
Vítkovice rekordně rozdrtily Spartu! „Super výkon,“ chválil třígólový Květoň