„Byl to těžký zápas a jsem rád, že jsme to otočili. Všichni už se těšíme na extraligu. Nechci říkat, že budeme útočit na horní příčky, bojovat o medaile. Musíme být pokorní. Ale všichni se na novou sezonu těšíme a věříme si,“ řekl Deníku Květoň.

„Dlouho se to pro nás nevyvíjelo dobře, přesto jsme to zvládli. Jsme rádi, že jsme přípravu zakončili vítězstvím. Byly v nich nedostatky, celkově jsme s ní ale spokojeni. Mužstvo se nám podařilo kvalitně doplnit, což se během předsezónních zápasů ukázalo. Výsledkům nepřikládám až tak velkou váhu. Důležitá je pro nás hra, plnění taktických i herních pokynů. Za týden nám začíná extraliga, jdeme na Zlín. A to už nás výsledky budou zajímat především,“ zdůraznil generální manažer a trenér Vítkovic Jakub Petr.

V kabině jsou už všichni hráči nažhavení.

„Nebudu kecat když řeknu, že se všichni těšíme. Za žádné fráze se schovávat nebudu. V přípravě jsme makali naplno, prospělo nám turné po Švýcarsku. A to jak herně, tak lidsky. Očekávání jsou velká, a to i z důvodu nových posil, které máme. Vlastně jsou to reprezentanti. V kádru je opravdu řada zvučných jmen. Cítím, že potenciál máme velký. Snad nám to půjde. Ono, stejně se nakonec rozhodne na ledě. Ale malé cíle rozhodně nemáme,“ přiznal kapitán Vítkovic Rostislav Olesz.

HC Vítkovice Ridera – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 55. Lev (Květoň), 57. Květoň (Roman, Tybor) – 32. Ölvecký (Themár). Rozhodčí: Fiala, Koziol - Gančarčík, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1261.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Krenželok, Puzič - Květoň, Roman, Tybor - Olesz, Lev, Zdráhal - Kucsera, Kolouch, Dej - Stránský, Jáchym, Szturc – Kurovský.

Trenčín: Valent - Starosta, Themár, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, D. Trška - Radivojevič, Ölvecký, Mikula - Bezuch, Hlinka, Varga - Sojčík, Dlouhý, Gašparovič - Švec, Pardavý, Hudec.