Uběhly tři týdny a přišel velký sešup. Úsměvy a nadšení vystřídaly svěšené hlavy a zmar. „Jaká je nálada? Asi přesně taková jako v každé jiné práci, kde zaměstnanci neodvádějí, co mají," řekl po úterní porážce s nováčkem soutěže očividně přepadlý útočník Michael Vandas, autor jediné vítkovické trefy, který předstoupil před novináře po dlouhých dvaceti minutách. I přesto hledal slova jen těžce.

Jak byste řešili herní krizi Vítkovic vy? Hlasovat můžete zde

Nálada, která momentálně v klubu panuje, dokresluje i reakce generálního manažera Petra Husičky, kterého ve středu Deník opakovaně žádal o vyjádření k současné tíživé situaci.

Nedostal však ani možnost položit otázky týkající se například setrvání trenérů u týmu či případných změn v kádru.

Nic konkrétního

Pro oficiální stránky klubu si ale generální manažer Vítkovic čas našel. Nic konkrétního a zásadního však neřekl.

„Měli jsme sezení s hráči i trenéry a řekli si k tomu své. Každý musí začít v prvé řadě od sebe, od jednotlivců se pak přechází v celek, to je jednoznačné. V tuto chvíli vše řešíme na klubové a zcela interní úrovni. Ke konkrétním opatřením zatím nesaháme, i když je nevylučujeme. Zvažujeme určité varianty," řekl Husička ve středu odpoledne pro klubový web.

„Nejjednodušší řešení by z pohledu veřejnosti bylo odvolat trenéry, ale my nechceme jednat pod tlakem. Vše navzájem proberme. Variant je víc. Jestliže jednou z možností řešení je výměna trenérů, pak druhou jsou výměny hráčů. Konkrétně nebudu prozrazovat nic, ale s některými kluby se na toto téma také bavíme," podotkl generální manažer Vítkovic.

Mají to nahnuté

Deník se pokusil jít po konkrétních věcech. Podle jeho informací se aktuálně více než odvolání trenérů řeší změny v kádru. Nejvíce ohroženi jsou obránci Richard Stehlík, Lukáš Zíb a útočník Jiří Burger, kteří výrazně zaostávají za očekáváními.

Třeba vítkovický kapitán v 11 zápasech jako centr první formace ještě neskóroval a ve statistice +/- má -7.

Vůbec nejhorší je v tomto ohledu právě Stehlík, ten je dokonce na -11.

Nejde to ale ani posile z Třince Lukáši Zíbovi.

V souvislosti s touto trojicí Burger, Stehlík, Zíb se spekuluje o výměnách do Zlína, kde jsou ještě ve větší mizérii, nebo Komety Brno.

Samozřejmě také trenéři to mají nahnuté. Ti by ale ještě měli podle všeho dostat minimálně v následujících dvou venkovních zápasech, v Plzni a Hradci Králové, na střídačce setrvat.