Za zvuku bubnů a mohutného povzbuzování plné haly fanoušků univerzitních týmů odstartoval druhý ročník Ostravského hokejového derby.

O pohár

Hokejisté Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) a Ostravské univerzity (OU) se opět utkali o pohár.

Převahu měli tentokrát hokejisté báňské. Většinu utkání vedli. S tím se ale borci z OU nechtěli smířit.

„Budeme tlačit, chceme to trochu zdramatizovat. Utkání je velká sranda. Fanoušci jsou bomba. Myslím si, že každý hokejista si přeje hrát před zaplněnou halou. Měli jsme před tímto zápasem pár tréninků, dali jsme se do kupy, je nás asi dvacet. Poskládali jsme tři lajny," řekl sedmadvacetiletý kapitán týmu Marek Haas, který na OU studuje třetím rokem rekreologii.

Povzbudit oba týmy přišli i zástupci univerzit a v neposlední řadě také primátor města Tomáš Macura.

„Atmosféra je tady úplně super. Má to náboj," uvedl jen v krátkosti. Rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák ho doplnil: „V Ostravě se sice bude hrát mistrovství světa, ale nejlepší hokej se hraje dneska na hokejovém derby."

Fandi slabším

Mezi fanynkami hokejistů byla i Markéta Jarmarová, protože studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci, řídila se při povzbuzováním svým heslem Fandi slabším.

„Jsem ráda, když je zápas do poslední chvíle napínavý, proto dnes fandím OU. Atmosféra na stadiónu je perfektní. Extraligový tým Vítkovic by to univerzitním hráčům mohl jedině závidět," řekla dvaadvacetiletá studentka žurnalistiky.

Jeden z organizátorů akce Michal Dobrovský si při sledování zápasu pochvaloval účast fanoušků.

„Je to paráda, jsme rádi, že je hala zase zaplněna. Děkujeme všem, kteří přišli a řevem povzbuzují své týmy," podotkl Michal Dobrovský.

Kapitán týmu báňské Jakub Koziol, který z rukou rektora VŠB-TUO Ivo Vondráka převzal vítěznou trofej a který při hokejovém zápolení přišel o kus zubu, na závěr dodal, že děkuje fanouškům za strhující atmosféru v hledišti.

„Dali jsme do toho zkrátka kus sebe," zavtipkoval bývalý hráč juniorského týmu Vítkovic, v současné době hokejový rozhodčí a dodal. „Teď to jdeme pořádně oslavit."