Gólman Ostravanů Lukáš Klimeš, který doma v pátek proti Jihočechům po třech inkasovaných brankách ve 4. minutě střídal, se obdivuhodně oklepal. Na Hané pustil za svá záda jedinou ze 32 střel a byl klíčovým mužem Vítkovic. O góly Ridery se postarali Rihards Bukarts a Marcel Barinka.

„Děkuji hlavně klukům do kabiny, za velkou bojovnost a obětavost. Další poděkování bych chtěl dát fanouškům všeobecně, protože byla parádní kulisa a našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a my jsme se jim odvděčili bodovým ziskem,“ vykládal trenér Vítkovic Pavel Trnka.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

„Všichni vědí, že to, co se proti Budějovicím stalo, bylo šílené. Asi nebylo více třeba zdůrazňovat, že si musíme více pohlídat začátek. Skvěle jsme to zvládli odzadu a takhle my musíme hrát a vyhrávat. Byla to velká bitva. Zlomila to naše touha a bojovnost,“ líčil gólman Vítkovic Lukáš Klimeš.

„Vítkovice dnes výborně bránily a těžko jsme se přes to po celý duel prosazovali. Nedostali jsme se skoro k žádným dorážkám. Hodně těžký zápas a bohužel nula bodů,“ řekl kouč Olomouce Jan Tomajko. „Ten gól, který jsme dali na 1:2, přišel docela pozdě,“ mrzelo trenéra Hanáků.

46. kolo extraligy (neděle 18. 2. 2024):

Olomouc – Vítkovice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Navrátil (Kusko) – 18. Ri. Bukarts (Percy, Krieger), 21. Barinka (P. Zdráhal, Fridrich). Rozhodčí: Šír, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 5187.

HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Černý, Rašner – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Kucsera – Plášek ml., Anděl, Orsava. Trenér: Tomajko.

HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Grman, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl. Trenér: Trnka.