Své vize pro nadcházející měsíce Ostravané představili na obvyklé předsezonní tiskové konferenci. I přes velkou proměnu kádru míří Ridera na účast v play-off. „Všichni to hrajeme a hokej jedenáct měsíců v roce děláme pro to, abychom si užili parádní atmosféru play-off. Víme, jak skvělé máme fanoušky. Každý se tam chce dostat, jakoukoli cestou,“ potvrdil trenér Jakub Petr.

Aktuálně má k dispozici tým s věkovým průměrem 23,92 roku. „Nechceme to brát jako alibi. Tohle mužstvo má cíl bavit hokejem samo sebe, nás trenéry a především fanoušky. Věřím, že je schopný dokázat favorizovanějším soupeřům, že se může měřit s kýmkoliv. V přípravě si to dokázal. Tohle mužstvo musí mít pokoru i přirozený respekt ke každému soupeři, protože nebude moc zápasů, kdy bude papírovým favoritem. Pokud si bude plnit, co má, věřím, že svůj interní cíl splníme,“ řekl Petr.

„Jinak každý řez přináší věci, kterých jste byli svědky v průběhu jara a léta. Hráči, byť mladší, byli vytipováni a velmi dobře jsme je znali a bylo jen na nás na trenérech, abychom během přípravy vytvořili fungující celek. To si myslím, že se podařilo,“ pokračoval.

„Po sportovní stránce i těch dalších, které jsou součástí tréninku a přípravy, tak to se nám povedlo včetně přípravných zápasů a dneškem začíná to hlavní závodní období. Celá kabina včetně nás se nemůže pátku dočkat,“ dodal Jakub Petr.

Celý tým se představí už zítra v areálu Ridera Sport vedle městského stadionu, kde od 17 hodin proběhne oficiální otevření sezony ostravského klubu. „Fanoušci tam budou mít možnost poprvé naživo vidět nové dresy, pokřtít je, i říct si o podpisy hráčů a tím vlastně zahájit sezonu,“ připomněl prezident klubu Petr Handl.