Po domácím nezdaru s Frýdkem-Místkem neuspěli ani ve středu na ledě třetího Slezanu Opava, kde prohráli 1:2. Přesto zůstávají neotřesitelně druzí, jen tři body za vedoucím Prostějovem, který rovněž poslední dva duely prohrál Jestřábi si po Vsetínu vylámali drápy i doma na Technice Brno, jíž podlehli 1:3. A v dalším kole je v sobotu čeká na úvod poslední čtvrtiny základní části domácí souboj s Porubou…

Ale zpět k poslednímu odehranému duelu ostravského týmu, který až ve třetím vzájemném utkání přenechal všechny body Slezanu. „Byl to pěkný zápas, ve kterém Opava zůstala trpělivější a díky jedné využité šanci ve třetí třetině si připsala tři body," uvedl po utkání porubský kouč Tomáš Sršeň.

„I já můžu potvrdit, že to bylo pohledné a rychlé utkání, v němž mí kluci měli asi větší vůli po vítězství. Poruba na tom byla asi o něco lépe bruslařsky, ale my si dokázali vytvořit v zápase víc jasných šancí a z toho pohledu beru vítězství jako zasloužené," poznamenal kouč Slezanu Josef Doboš.

Skóre zápasu, který byl docela chudý na góly, otevřel Tomáš Měch, jenž v samostatném úniku po ideální Tichého přihrávce nedal Tihlářovi šanci. „Přesně víme, co v takových chvílích Opava hraje, a kluky jsem na to upozorňoval. Jenže Slezanu znovu jejich typický signál vyšel," litoval Tomáš Sršeň ztráty rovnovážného stavu.

Do zápasu Porubu vrátil nejproduktivnější hráč týmu Petr Seidler, jenž po kombinaci Martina Bučka s Lukášem Vránou dosáhl dorážkou na třicátý bod v sezoně. „Jenže to bylo nanic, další góly jsme na rozdíl od domácích nepřidali," pokrčil rameny Petr Seidler, autor 14 branek a šestnácti asistencí, který má před druhým Luďkem Krayzelem, jenž tentokrát vyšel naprázdno, jednobodový náskok. Třetí v pořadí produktivity setrvává s 28 body se šestnácti brankami nejlepší střelec Poruby Martin Buček. (mac, šim)

Nejen tito hráči budou moci přidat další kanadské body už v sobotu, kdy v prvním utkání poslední čtvrtiny základní části II. hokejové ligy, skupiny Východ, změří síly s vedoucím Prostějovem. Utkání na Hané startuje v 17 hodin.

Slezan Opava - RT Torax Poruba 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Měch (Tichý, Chalupa), 48. Galvas (Měch) 32. Seidler (Buček, Vrána). Rozhodčí: Kika Matěj, Velinský. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 600.

Opava: Šafránek Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Vrabel, Mosler Černý, Měch, Petr Wolf Svoboda, Chalupa, Vítek Vlašánek, Baďura, Herman. Trenéři: Doboš a Suchánek.

Poruba: Tihlář Rudolf Wolf, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Hruzík Kilnar, Krayzel, Vaněk Sedlář, Vrána, Seidler Buček, Chaloupka, Pavlačka Zachar. Trenéři: Sršeň a Kotala.