Hokejový tým Vítkovic i nadále povede úspěšná trenérská dvojice Peter Oremus Roman Šimíček, která včera podepsala s čtvrtfinalistou letošního ročníku extraligy roční kontrakt.

I když řada vítkovických fanoušků považovalo setrvání hlavního kouče Petera Oremuse za hotovou věc, tak jasné to rozhodně nebylo. Jednačtyřicetiletý asistent trenéra slovenské reprezentace se totiž ocitl v hledáčku jednoho klubu z ruské KHL. „Každá nabídka z tak kvalitní soutěže potěší," uvedl Oremus s tím, že by se k celé situaci dále nerad vyjadřoval.

Podle zákulisních informací Petera Oremuse lákal do svých služeb bratislavský Slovan, který ale o případných změnách v realizačním týmu chce údajně rozhodovat až v příštích týdnech.

A tahle věc nahrála Vítkovicím do karet, které si rychle služby přemýšlivého kouče pojistily. „Nabídka Vítkovic byla seriózní a já nad ní dlouho nepřemýšlel. Ústně jsme to doladili minulý týden a nyní to podepsali. Jsem rád, že mohu navázat na dvě úspěšné sezony, které jsem tady prožil," uvedl Oremus.

Za vašeho působení ve Vítkovicích dáváte velký prostor mladým odchovancům klubu. Budete v tomto trendu i nadále pokračovat?

Já jsem rád, že mohu pracovat v klubu, kde se tak dobře pracuje s mládeží. Mladí kluci, kteří si vybojovali místo v kádru, potvrdili, že jsou talentovaní a na extraligu mají. To nás všechny těší a mohu potvrdit, že v tomto trendu budeme chtít v každém případě pokračovat. V této chvíli máme na stole seznam dalších mladcýh hráčů, které už v přípravném období vyzkoušíme.

Je to jedna z věcí, kvůli které jste ve Vítkovicích chtěl pokračovat. Evidentně vás práce s mladými hokejisty baví…

(usměje se) Ale každý tým musí být správně vyvážený, pouze s mladými kluky se extraliga hrát nedá. Musí v něm být zastoupeni zkušení, ale také hráči střední generace. Nám se podařilo tým vyváženě poskládat, kdy právě zkušení kluci dokážou nejen na ledě, ale taky v kabině mladším spoluhráčům pomoci.

Dvakrát v řadě jste s týmem postoupil do čtvrtfinále. Dostal jste od vedení cíl pro novou sezonu?

Takhle konkrétně jsme se ještě nebavili. Ale s kolegou Romanem Šimíčkem cítíme, že bychom chtěli tým posunout o stupínek výše. Spokojeni bychom určitě byli s tím, pokud by se nám podařilo dostat do elitní šestky soutěže.

Teprve před pár dny skončila sezona, už máte představu, kde budete chtít tým posílit?

Já o tom nemám problém mluvit. Co se týká obrany a útoku, tam jsem se složením i konkurencí spokojený. Posílit ale potřebujeme hlavně obranu, v tomto duchu jsme se bavili i s vedením klubu.

Příští rok se koná v Ostravě světový šampionát a právě vaše Slovensko bude hrát své zápasy v ČEZ Aréně. Jste i třeba z toho důvodu rád, že zůstáváte ve Vítkovicích?

Mě hlavně těší, že se ve slovenské reprezentaci mohu učit od tak skvělého kouče, jakým je Vladimír Vůjtek. My se zatím tak daleko nedíváme. Pro nás je nyní nejdůležitější MS v Bělorusku, kde budeme chtít uspět. Až potom se uvidí, co bude dále.