Po viróze, kvůli které Vítkovice musely odložit středeční duel v Pardubicích, se trenérský triumvirát Pavel Trnka – Roman Šimíček - Jíří Veber musel v lázeňském městě obejít bez marodů Lakatoše a Kotaly i zraněných Deje, Claireauxe, Stehlíka a Auvitua.

Ostravané přitom po brance osmnáctiletého Maxima Vehovského, který měl v extralize premiéru, od 34. minuty vedli 1:0. Hned na začátku třetí třetiny ale Machovského překonal Rachůnek, který o pět minut později asistoval u druhého gólu Energie a těsně před závěrečnou sirénou přidal svou druhou trefu.

Tisková konference HC Vítkovice Ridera před sezónou 2023/2024, 12. září 2023, Ostrava. Miloš Holaň, hlavní trenér.
Vítkovice řeší krizi, Holaň končí. Bylo to třeba, na klubu mi záleží, řekl kouč

„Myslím, že kluci to odbojovali. Na začátku jsme chtěli více zapracovat na defenzivní činnosti v obranném pásmu a některé ty věci tam byly vidět. V prvních dvou třetinách, když měl soupeř nějaké šance, tak je nevyužil," vrátil se k průběhu utkání Jiří Veber, asistent trenéra Vítkovic Pavla Trnky.

„Po dvou třetinách jsme vedli, ale myslím si, že jsme soupeře dostali do zápasu naším vyloučením. V oslabení jsme dostali dva góly a i když ve třetí třetině byly nějaké šance a náznaky, tak už jsme nebyli schopni zareagovat," dodal Jiří Veber.  V dalším kole HC Vítkovice Ridera nastoupí v neděli 29. října na ledě Mladé Boleslavi.

Zápas 14. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Plzeň, který se hrál 27. října 2023 ve Werk Areně.
Podívejte se: Třinečtí Oceláři vrátili Plzni porážku, bodovali pošesté za sebou

Hokejová extraliga – 14. kolo:

Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 41. Rachůnek (Stříteský, Hladonik), 46. Hladonik (Černoch, Rachůnek), 60. Rachůnek (Gríger) – 34. Vehovský (Raskob, Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:27. Diváci: 3590.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Rachůnek, Černoch, Hladonik – Jiskra, Gríger, O. Beránek – O. Procházka, Kofroň, Zetterberg – Redlich, R. Přikryl, Koffer. Trenéři: Bruk, Šik a Eismann.

HC Vítkovice Ridera: Machovský – Percy, Grman, Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Zeleňák – Zdráhal, Chlán, Mueller – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Přibyl, Vehovský – Lednický, Krejsa, Slusarczyk. Trenéři: Trnka, Šimíček a Veber.