Hrdiny domácího týmu, který nastoupil v historických dresech z roku 1930, se stali útočníci Rastislav Dej a Jan Schleiss, autoři jedné branky a jedné nahrávky. Oba pak dvěmi asistencemi podpořil kapitán Rostislav Olesz. Ostravané tak rivala porazili i potřetí v sezoně a podesáté z posledních jedenácti vzájemných střetnutí.

Utkání předcházel slavnostní úvod, který připomněl devadesáté výročí klubu a zároveň byl při něm dres Františka Černíka s číslem 9 za účasti 82 osobností spjatých s klubem vytažen pod strop vítkovické haly a zařazen tak vedle dalších legend Vítkovic Miroslava Vlacha, Josefa Mikoláše a Jana Kaspera.

Zaplněná Ostravar Aréna zároveň také uctila minutou ticha památku čtvrtečního důlního neštěstí ve Stonavě.

Samotný zápas nezačal pro domácí dobře, když už po necelé půlminutě byl za faul kolenem do konce utkání vyloučen obránce Jan Výtisk. Vítkovice však dlouhé oslabení přečkaly, a to i zásluhou vyloučení Košťálka.

V dalším průběhu první třetiny sice oba týmy bojovaly a měly šance, ale bez gólového efektu. Půst ukončil až ve 24. minutě tečí rány mladíka Černého Rastislav Dej. Domácí mohli vzápětí vedení navýšit, ale Machovský se překonat podruhé hned nenechal.

To se povedlo až ve 28. minutě Jaroslavu Mrázkovi, který tvrdou střelou vstřelil svůj premiérový gól od svého návratu do Vítkovic. Tybor pak sám proti sparťanskému brankáři neuspěl.

Sparta se však nevzdala a ještě před druhou sirénou snížila zásluhou Blaina. Navíc mohla vyrovnat, ale Bartošák i obrana Vítkovic dalším šancím odolala.

Víc ale Sparta z tlaku nevytěžila a po více než dvou minutách od návratu z šaten byl rozdíl opět dvoubrankový, když se prosadil Schleiss. V čase 52:23 sice hosté opět snížili zásluhou Vrány, Vítkovice díky Šimonu Stránskému nedovolily drama a znovu tak dokázaly, že se jim proti pražskému soupeři opravdu daří.

Vítkovice Ridera – Sparta Praha 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Muž utkání: Dej

Branky a nahrávky: 24. Dej (Černý, Olesz), 28. Mrázek (Dej, Olesz), 43. Schleiss, 56. Š. Stránský (Schleiss) – 39. Blain (Pšenička, Piskáček), 53. Vrána (Pavelka). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Výtisk (Vítkovice) 5 minut + do konce utkání. Bez využití. Diváci: 8939.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, Roman, Tybor – Kucsera, Pytlík, Szturc – Schleiss, Š. Stránský, Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Sparta: Machovský – De la Rose, Pavelka, Piskáček, Blain, Dvořák, Košťálek, Delisle – Smejkal, Klimek, Beran – Buchtele, Vrána, Kudrna – Kumstát, Pech, Pšenička – Jarůšek, Sill, Forman. Trenéři: Krupp a Nedvěd.