Sedmadvacetiletý hokejista, který byl v roce 2012 draftován Vancouverem, by měl ostravskému celku a trenérům být k dispozici už pro následující přípravný zápas zítra ve Znojmě.

„Já jsem už dříve avizoval, že kádr ještě není uzavřený a je pravdou, že de facto kádr není uzavřený nikdy. Našimi prioritami v rámci přestupů, už v období, kdy začala příprava, byly dány tak, jak jsme si je společně s celým trenérským štábem stanovili. A znovu také zdůrazním, že vše muselo a musí zapadat do finančních možností, které jsem na kádr dostal,“ řekl pro klubový web k nové akvizici v mužstvu hlavní kouč Vítkovic Jakub Petr.

„Prioritou číslo jedna byl Roberts Bukarts, který je typem střelce. Přišel k nám ze Sparty na hostování, což nám v naší finanční situaci pomohlo. Pak náš kádr opustil Rostislav Olesz, čímž nám v lajně, do které jsme s ním počítali, vznikl problém. Proto jsme následně hledali hráče, který je podobným typem. V momentě, kdy se objevila možnost Alexandra Malleta, o kterém jsme věděli, že končí v Kometě, zaměřili jsme se na něj. Hledali jsme hráče takového ražení a konkrétně Mallet tomu odpovídá,“ dodal Petr.

Kanaďan se tak stal osmou posilou Vítkovic. A nemusel být poslední. Stejně jako v nedávném rozhovoru pro Deník, i na klubových stránkách Petr potvrdil, že jednal i s hráči, kteří mají vítkovickou minulost. Mezi nimi i s Matějem Stránským, který nakonec zamířil k nedalekým třineckým Ocelářům, nebo Vladimírem Svačinou, jež trénuje v Porubě a spolu s Rostislavem Oleszem nastoupí v dresu ostravského celku v pátek proti Dubnici.

„Vnímám, že se ozývají ohlasy, které se ptají, proč k nám nechodí odchovanci a některé další hlasy dokonce přicházejí i s vlastními spekulacemi jako odpověďmi. I když nevidím důvod se vyjadřovat ke každému šumu, který se ve spojení s námi rozebírá, tak tady si dovolím reagovat,“ uvedl Petr.

„Chtě nechtě, ať je to v případě Matěje Stránského i Svačiny, my jsme s jejich agenty jednali, to nemůže nikdo popřít. Zájem z jejich strany byl, to zase nepopírám já. Je ale potřeba brát na vědomí, že třeba v případě Matěje Stránského má jeho kariéra nějaký vývoj, prošel zahraničními kluby a logicky jeho cena na trhu stoupá a momentálně značně převýšila naše možnosti. Nemáme to nikomu za zlé, že nechce jít pod svou cenu a jde do klubu, který je schopen splnit jeho požadavky. Takhle trh v dnešní době funguje. Obdobně tomu bylo i u Vladimíra Svačiny, kde jsme s agentem jednali o možnostech, ale jednání se neposunula dál,“ prozradil Jakub Petr.

„Finance opravdu letos nemám k dispozici v takových číslech, v jakých jsme je měli v minulých sezonách. Hokej je i byznys, pracuji s tím, co mám a do dluhů nikdy nepůjdeme. Nechci jít úplně do detailu, ale pro Malleta máme místo v sestavě, které nám hořelo, což se i v zápasech ve Švýcarsku ukázalo. A hlavně jeho požadavky se nám vejdou do rozpočtu, což je pro mě jako manažera důležité. Chápu, že pro někoho je to překvapující zjištění, ale je to tak. Bohužel, s hráči, o kterých jsme také uvažovali a jsou to třeba i odchovanci, jsme se do těch čísel nevešli a ta jednání proto dál nepokračovala,“ uzavřel Jakub Petr.