Klub to ve čtvrtek dopoledne oznámil na svém webu. „Roman Šimíček má bohaté hokejové zkušenosti jako hráč, ale i jako trenér a má díky tomu výborné kontakty a styky i ze současnosti. V hokejovém prostředí se velice dobře orientuje. Tato volba není nějakou nahodilou variantou, narychlo uskutečněnou,“ uvedl majitel Aleš Pavlík s tím, že by to měl být jen další krok k tomu, aby došlo ke zkvalitnění klubu na všech úrovních.

„Aktuální těžká situace u nás v Česku a v celém světě nám v tom nemůže zabránit,“ dodal Pavlík.

Následně vysvětlil, co bude patřit mezi Šimíčkovy kompetence. „Pozice sportovního ředitele bude nejvyšší pozicí ve sportovní hierarchii našeho klubu. Jedná se o přímého nadřízeného trenérů, hlavní náplní práce bude řídit sportovní chod klubu, v rámci rozpočtu vytipovávat hráče pro A-mužstvo, vést jednání s hráči i agenty, jednoduše skladba mužstva tak, aby bylo s ohledem na finanční možnosti co nejlepší po všech stránkách,“ nastínil Pavlík.

„Samozřejmě nejde o osamělou funkci, vše se bude dít v rámci společné konzultace s trenéry i se mnou. Jedná se o čistě sportovní pozici, shánění finančních prostředků či oslovování partnerů do kompetencí sportovního ředitele nepatří,“ doplnil na upřesnění nejvyšší muž vítkovického hokeje Aleš Pavlík.

Jména trenérů pro nový ročník dosud oznámena nebyla, obecně se ale očekává, že pokračovat by měli Mojmír Trličík s Rostislavem Kleslou, kteří nastoupili na střídačku v prosinci po Jakubu Petrovi a Pavlu Trnkovi a nakonec ve Vítkovicích extraligu zachránili.

Osmačtyřicetiletý Roman Šimíček je vítkovickým odchovancem. Odehrál 63 utkání v NHL (7+10), působil také v nižší zámořské soutěži AHL (53 zápasů, 13+14), pak i ve Finsku, v Polsku a na Slovensku a v české extralize v dresu Vítkovic či Sparty nastoupil k 645 duelům (151+217).

Jeho největším úspěchem je titul mistra světa z roku 1999, přičemž vlastní i bronz z roku 1997. Medaile však Šimíček sbíral i na klubové úrovni. V české extralize byl dvakrát stříbrný a třikrát bronzový, dva bronzy získal s finským celkem HPK Hämeenlinna a druhé a třetí místo obsadil také v Polsku.

Svou trenérskou dráhu začal v roce 2012 v polském klubu GKS Tychy, posléze působil sezonu a půl po boku Petera Oremuse jako asistent ve Vítkovicích. Oba se po odvolání v průběhu sezony 2014/15 přestěhovali do Košic. Následně Šimíček trénoval ve Skalici, Znojmě a znovu Košicích. Naposledy Šimíček učinkoval u mládeže třineckých Ocelářů. 

Zároveň v jednom prvoligovém zápase vedl Frýdek-Místek v Chance lize. Stalo se tak v dohrávce 3. kola nadstavby doma proti Jihlavě (6:1), kdy jinak hlavní trenér Frýdku Vlastimil Wojnar byl u chorvatské reprezentace, kterou trénuje.