„Je to náš poslední zápas před reprezentační pauzou, navíc v domácím prostředí a jsme posíleni body z Třince. Je to rivalita, Sparta je Sparta. Mají kvalitní hráče a to, že mají nějaký herní útlum, to by nemělo být v našich hlavách,“ řekl Miloš Holaň.

VÍTKOVICE DOMA
(sezona 2022/2023)


Zápasy/návštěvy:

Hradec Králové 5:2/5513 diváků
Litvínov 5:3/6409 diváků
Liberec 6:3/6239 diváků
Kladno 2:0/7025 diváků
Mladá Boleslav 4:0/5025 diváků
Plzeň 4:2/6409 diváků
Bilance: 6 zápasů, 6 výher, 18 bodů, skóre 26:10/průměr 6103 diváků.
Pozn.: Vítkovice doma jako jediné ještě neztratily ani bod. V návštěvnosti jim patří třetí místo za Pardubicemi (8607) a Spartou (9038). Nejlepšími střelci celé extraligy jsou desetigóloví Dominik Lakatoš a Roberts Bukarts.

„Sparta je pořád kvalitní soupeř, mají tam individuality, mají dobré přesilové hry, i když teď nedali gól. Pro mě je to pořád silné mužstvo a musíme k tomu přistoupit s respektem, ale se zdravým sebevědomím, protože děláme body,“ podotkl Holaň.

Ostravané v posledních deseti zápasech nebodovali pouze jednou, v polovině října padli na ledě Komety Brno 1:2. „Chceme zakončit pasáž, která je před reprezentační pauzou, v domácím prostředí vítězně. Necháme tam zase všechno,“ slíbil kouč Vítkovic.

V prvé řadě se soustředí na své mužstvo, o mizerné situaci ve Spartě však ví. Pražané, kteří byli před tímto ročníkem pasováni na jednoho z favoritů na titul, vyšli v uplynulých třech duelech naprázdno a topí se na desátém místě tabulky. Trenér Patera je na vyhazov.

„Když se do toho vžiju, tak k ničemu jinému, než tvrdé práci, bych hráče nenabádal. Každá série někdy končí, dám do toho všechno a uvidím, co se stane. Takže my k tomu musíme přistoupit tak, že oni to k nám rozhodně nepřijedou odevzdat,“ prohlásil Holaň.

Vítkovice jsou nejproduktivnějším týmem soutěže, v osmnácti utkáních nastřílely už šedesát branek. „Věřím, že když budeme poctiví a trpěliví, tak s každým gólem, který dáme, může jít sebevědomí Sparty dolů,“ uzavřel kouč Vítkovic Miloš Holaň.