„V první třetině jsme si vypracovali luxusní náskok 5:0. Hra ale nebyla zdaleka podle představ. Že bychom Vary přehrávali a dávali si to před prázdnou branku? Tak to vůbec. Vše, co nám vyšlo, to jsme dali a byli jsme za to rádi,“ řekl trenér Vítkovic Miloš Holaň.

„Věděli jsme ale o mezerách v obraně, které se bohužel ukázaly ve druhé třetině. Jsme rádi za ten druhý bod, mohlo to dopadnou i hůř. Je to pro nás velké ponaučení, že i tak zkušené mužstvo by si mělo takový náskok pohlídat. Stalo se nám to a musíme s tím pracovat,“ dodal Miloš Holaň.

„Domácím jsme nabídli po opravdu tragické první třetině luxusní náskok o pět gólů. Pozitivum je, že jsme se dokázali vrátit a i za ten bod jsme rádi. Vypadalo to totiž po té první třetině na ostudný debakl,“ uznal jeden z koučů Karlových Varů Tomáš Mariška.

Předehrávka 47. kola extraligy (středa 26. 1. 2022):

Vítkovice – Karlovy Vary 7:6 v prodl. (5:0, 1:5, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Lindberg (Marosz, Roberts Bukarts), 6. A. Solovjov (Dej, Fridrich), 9. J. Hruška (L. Krenželok), 14. R. Bondra (P. Koch, M. Kalus), 20. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 24. L. Krenželok (Lakatoš), 62. Flick – 23. Parkkonen (Kohout), 26. Hladonik (T. Mikúš), 30. Koblasa (Kohout, T. Havlín), 31. T. Rachůnek (Flek), 37. Pulpán, 53. D. Mikyska. Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Frodl, Malý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Galvinš, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Marosz, Lindberg, Roberts Bukarts – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Fridrich – Bernovský. Trenér: Holaň.