Ostravané ztratili přímý souboj o konečnou sedmou příčku na ledě Severočechů v první třetině, kterou prohráli 0:4! Po čtvrté trefě domácího Zachara ze 14. minuty předčasně skončil duel pro vítkovického gólmana Dolejše, kterého nahradil mezi třemi tyčemi Stezka.

„Zápas rozhodla první třetina, ve které si soupeř vytvořil tlak a šance. De facto už po dvaceti minutách bylo hotovo. Liberec zaslouženě vyhrál," uznal vítkovický asistent Radek Philipp, který už s celým realizačním týmem připravuje své svěřence na předkolo.

Frýdek-Místek - Baník Ostrava (18. kolo FNL, 11. 3. 2017)
EXKLUZIVNÍ FOTO: Vzpomínáte? Baník padl ve Stovkách, i přesto se do ligy vrátil

60. kolo hokejové extraligy (úterý, 8. 3. 2022):

Liberec – Vítkovice 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Rosandič (Filippi), 5. Kolmann (Klapka, Vlach), 10. Ivan (Šmíd), 14. Zachar (Ordoš), 24. Najman (Rychlovský), 52. FIlippi (Faško-Rudáš, Birner) – 21. Illéš (Stehlík, Bitten). Rozhodčí: Šír, Lacina – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3582.

Liberec: Kváča – Šmíd, Ivan, Rosandič, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, Zachar – Vlach, Jelínek, Klapka – Rychlovský, Šír, Najman. Trenér: Augusta.

Vítkovice: Dolejš (14. Stezka) – Solovjev, Pedan, Plášil, J. Stehlík, Koch, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Illéš, Marosz, Fridrich – Bitten, Flick, M. Kalus – R. Bondra, Dej, Dostálek – Bernovský. Trenér: Holaň.