„Hrajeme doma, musíme se dobře připravit, nastavit si hlavy na velice těžký zápas. Na soupeře, který je velmi silný na všech postech a ve všech činnostech,“ zdůraznil Holaň.

„Čeká nás náročné utkání, ale troufám si tvrdit, že ne nezvládnutelné. Protože v zápase u nich jsme si to za vedení dva nula prohráli sami vlastní nedůsledností a chybami. Prostě musíme se na utkání připravit a odehrát jej tak, aby body zůstaly v našem prostředí,“ dodal Miloš Holaň.

Hokejisté Vítkovic v utkání proti Českým Budějovicím.
Pískot vystřídal jásot! Vítkovice otočily bitvu s Motorem, obrat dokonal Lakatoš

Ten už nemá k dispozici útočníka Vladimíra Svačinu, který v klubu skončil. „Rozhodli jsme se, že dáme prostor mladým hráčům i s výhledem do příštích sezon. Vladimírovi děkujeme za služby, které v našem dresu odváděl a přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Čtyřiatřicetiletý Svačina odehrál v této sezoně dvacet zápasů, ve kterých zaznamenal dva góly a čtyři asistence. V kariéře získal extraligový titul s Třincem, čtyřikrát si zahrál finále. Jeho novým působištěm je prvoligový Frýdek-Místek, tedy farma Ocelářů.