„Richard Jarůšek je tím typem hráče, kterého chcete mít ve svém týmu na play-off. Je to nepříjemný soupeř pro každého, kdo stojí na druhé straně. Má bohaté zkušenosti, reprezentoval, oblékal dresy Sparty, Hradce, Litvínova. V jeho příchodu vidíme jednoznačně přínos a plus do týmu,“ řekl sportovní ředitel HC Vítkovice Ridera Roman Šimíček.

„Máme velkou radost, že se nám Richarda podařilo získat, protože jsme z extraligových týmů nebyli jediní, zájem o něj projevily i další top týmy. Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli my a Richardovi přejeme v našem dresu hodně štěstí a ať se mu daří,“ dodal Roman Šimíček.

„Za mě splňuje parametry posily pro play-off. Je vysoký, silný, zkušený. Umí se pohybovat v předbrankovém prostoru. Je prověřený, má extraligovou historii. Umí být nepříjemný, dokáže soupeře šikovně vyprovokovat. Já jsem rád a děkuju vedení, že se podařilo Jarůška do našeho týmu získat a věřím, že pro nás a pro naše výkony bude platným hráčem,“ uzavřel trenér Vítkovic Miloš Holaň.

Jednatřicetiletý rodák z Brna přichází do Vítkovic z nejvyšší nadnárodní rakouské soutěže, což je následovnice někdejší EBEL. V této sezoně hrál za Feldkirch. V české extralize dosud odehrál Jarůšek 406 zápasů, ve kterých nasbíral 235 kanadských bodů (123+112).