„Myslím si, že je to tím, že máme možnost většího výběru z více kvalitních klubů. Když se podíváte okolo, máme tam Třinec, Vítkovice, Porubu, Havířov. Prostě těch klubů je tam hodně, takže výběr hráčů z většího počtu klubů je kvalitnější,“ řekl ještě před finále kouč Trojan.

Jeho výběr v něm zvládl ve třetím dějství parádní otočku z 0:2 na 3:2. Zlatý gól vstřelil v 59. minutě Dominik Řípa, který působí v Třinci. „Po tom gólu se mi chtělo radostí brečet,“ smál se šťastný střelec. Po závěrečném hvizdu propukly v táboře Moravskoslezského kraje obrovské oslavy. Jak na ledě, tak poté i v kabině.

„Vítězství se rodilo těžce. Říkali jsme si, že když po dvou třetinách prohráváme 0:2, tak je jedno, jestli nakonec prohrajeme těch 0:2 nebo 0:6. Trošku jsme tedy proházeli řady, no a ono to přišlo,“ usmíval se autor vítězné branky Dominik Řípa.

ODM – finále (26. 1. 2023):

Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky: 44. Man, 49. Trnka, 59. Řípa - 5. Popovych, 23. Reisnecker. Rozhodčí: Jaroš, Veinfurter – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 555.

Sestava MS kraje: Láryš (Javorek) - Byrtus, Bystroň, Glos, Hrček, Kajzar, Lyčka, Man, Marek, Mareš, Michalik, Niemczyk, Planka, Řehák, Řípa, Šebesta, Svozil, Trnka, Vrubel, Weiss, Žídek.