„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje,“ vysvětlil Polák.

„Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ pokračoval.

„Dalším důležitým důvodem je zdravotní stránka. Za svou kariéru jsem už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti,“ přiznal.

close Roman Polák končí kariéru (5. 5. 2022) info Zdroj: HC Vítkovice Ridera zoom_in Roman Polák

„Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje jako kdysi a dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony by už nebyly na odpovídající výši,“ dodal Roman Polák.

Ve slavné NHL, kde působil od roku 2006, odehrál 877 zápasů (26+118), v roce 2016 došel coby hráč San Jose Sharks až do finále Stanley Cupu.

V roce 2020 se vrátil domů do Ostravy, do mateřských Vítkovic, kterým pomohl i přes značné zdravotní problémy až do čtvrtfinále proti Třinci. Ten si nakonec došel pro třetí mistrovský titul v řadě. V extralize naskočil Polák celkem do 162 zápasů a vstřelil v nich pět gólů.