Kometu poslal do vedení Holík, ale domácí nebyli v první třetině bez šancí. Například Fridrich trefil dvakrát tyč. „V posledních zápasech jsem měl taky šance. Teď to pokračovalo, snažil jsem se na to nemyslet,“ řekl domácí útočník Petr Fridrich.

Nakonec se gólu dočkal, když ve druhé třetině strhl vedení na stranu svého týmu. Právě druhá část byla tou, ve které Vítkovice postavily základ ke svému vítězství.

„I když jsme po první třetině prohrávali, nepropadali jsme panice. Ve druhé jsme měli navrch, Kometu přestříleli a hlavně se nám podařilo vstřelit tři branky,“ usmíval se trenér Vítkovic Miloš Holaň.

„Zápas jsme ztratili ve druhé třetině. Sehráli jsme špatně situaci při gólu na 2:1. Vítkovice pak využily přesilovku, vedly o dva góly a dostaly se do pohody. Jinak naše první a třetí třetina špatné nebyly,“ ohlížel se za zápasem kouč Komety Jiří Kalous.

Ve třetí třetině Kometa nevyužila dvojnásobnou přesilovku, při které čaroval Stezka. V samotném závěru sice snížila, ale poslední slovo měl gólovou střelou do opuštěné klece Marosz. „Kluci nechali na ledě všechno, ale nepodpořili to výsledkem. Nejsme kompletní a chybí nám pohoda,“ přiznal Kalous.

„Pro nás to jsou krásné tři body. Navíc v tak výjimečný den. Chtěl bych poděkovat hráčům, ale i fanouškům, kteří byli pomocným článkem. Vzhledem k rozsáhlým absencím dostali šanci junioři a rozhodně si nevedli špatně,“ zakončil Miloš Holaň.