„Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem,“ řekl pro klubový web majitel Vítkovic Aleš Pavlík.

„Věřím, že díky stávajícím partnerům, díky jejich pokračování a díky dohodě s novým významným partnerem vše zvládneme. Samotná jednání jsou velkým úspěchem Romana Šimíčka a Patrika Rimmla, že se příchod Petera Muellera podařilo dotáhnout do konce,“ pokračoval Aleš Pavlík.

„Věřím, že i naši fandové společnou snahu nás všech v managementu Vítkovic ocení a i díky příchodu Petera Muellera budeme mít co nejvíce permanentkářů a fanoušků v nové sezoně na našich zápasech. Vše směřujeme k tomu, že chceme v nové sezoně dosáhnout úspěchu,“ dodal Aleš Pavlík.

Baník Ostrava B - Hlučín 2:1 (31. kolo MSFL, 5. 6. 2022). Hrubka domácího gólmana Lumíra Číže se jen tak nevidí.
VIDEO: Baník vyhrál navzdory šílenosti gólmana. Jak na ni reagovali spoluhráči?

„Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl. A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým a nám se jej podařilo získat,“ prohlásil sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„V posledních dvou sezonách nasbíral přes šedesát a přes padesát kanadských bodů, je to přirozený kanonýr, který nyní bude oblékat náš dres s rytířem Vítkem. Už po uplynulé sezoně jsem řekl, že v novém ročníku chceme výsledkově zase o krok dál a příchod Petera Muellera by nám k tomu měl dopomoci,“ uzavřel Roman Šímíček.

Od roku 2018 odehrál Mueller v nejvyšší soutěži včetně play-off 193 zápasů a zaznamenal v nich 222 bodů (102+120). V ročníku 2020/2021 vyhrál kanadské bodování.